На даний момент 201 гостей на сайті

Вересневі новації: що і для кого зміниться?

e-mail Друк PDF

9 важливих змін та подій, які очікують українців у вересні 2017 року

1) Індексація зарплати - нюанси у вересні

З огляду на роз'яснення Мінсоцполітики  щодо розрахунку індексів споживчих цін для нарахування індексації за травень — липень 2017 р. він становить 103,1 % (1,013 × 1,016 × 1,002 × 100). Тобто цей індекс перевищує поріг індексації (103 %). Тому у вересні 2017 р. проведення індексації буде здійснюватися за новими коефіцієнтами. Також на роботодавців, які підвищували оклади у квітні, у вересні чекає перше індексування зарплати.

Про це детально у статті від фахівців Мінсоцполітики>>

2) В Україні з вересня діятиме моніторинг ключових параметрів земельних відносин

23 серпня Уряд ухвалив постанову “Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Згідно з документом, з 1 вересня впроваджується взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній  основі. Зокрема, будуть акумулюватися наступні групи даних: склад земель,  кількість землевласників та землекористувачів, середній розмір земельних ділянок, реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, кількість та площа ділянок, переданих в оренду, наданих у користування та переданих у власність громадянам безоплатно, суми нарахованих та сплачених платежів за користування земельними ділянками – всього понад 140 показників.

Детальніше про це тут>>

3)  Видача сертифіката з перевезення товару EUR.1 - за новим Порядком

Ще у 2014 році Мінфін затвердив Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Проте лише 1 вересня 2017 року він набрав чинності (з дня набрання чинності самою Угодою). Докладніше>>

4) З 1 вересня підвищуються посадові оклади окремим категоріям працівників сфери фізичної культури і спорту

12 липня Уряд прийняв рішення щодо поліпшення умов оплати праці працівників бюджетних закладів галузі фізичної культури і спорту, збереження тренерсько-викладацького складу сфери фізичної культури і спорту, підвищення престижності роботи тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, тренерів центрів олімпійської підготовки.

Зокрема, внесено зміни до постанови КМУ щодо оплати праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів та коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей та бюджетної сфери.

Прийняте рішення дасть можливість підвищити окремим категоріям працівників сфери фізичної культури і спорту посадові оклади на два тарифні розряди з вересня поточного року.

5) Перехід в електронний формат процедури опрацювання нормативно-правових актів

Кабмін в рамках реформи державної служби та переходу до електронного документообігу ухвалив рішення про перехід в електронний формат процедури опрацювання нормативно-правових актів органів влади. Постанова КМУ від 18.08.2017 р. № 608.набрала чинності 1 вересня 2017 року. Більше про це тут>>

6) Витяг з реєстру обтяжень рухомого майна з вересня можна отримати і в електронній формі

7 вересня 2017 року набере чинності постанова КМУ від 24.05.2017 р. № 386, якою  внесено зміни до постанов КМУ з питань надання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна зміни. Зокрема, до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Таким чином Уряд запроваджує електронний сервіс, що надає можливість для фізичних та юридичних осіб вільного доступу через мережу Інтернет до Державного реєстру обтяжень рухомого майна з метою отримання відомостей про державну реєстрацію виникнення, зміну або припинення обтяжень рухомого майна. Зокрема, схвалено порядок забезпечення вільного доступу до зазначеного реєстру. Крім того, визначено суб'єктний склад осіб, уповноважених на проведення відповідних реєстраційних дій.

Докладніше про це читайте тут>>

7) З 9 вересня - півищення мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв

Постановою КМУ від 09.08.2017 р. № 634 підвищено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Про це ми писали тут і тут>>

30 серпня ця постанова була офіційно опублікована і набере чинності через 10 днів з дня її опублікування (тобто 9 вересня).

Нові розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв дивіться тут>>

8) З 15 вересня діятимуть Ліцензійні умови провадження діяльності з перероблення побутових відходів

НКРЕКП постановою від 25.05.2017 р. №683 затвердила Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перероблення побутових відходів.

Ці Ліцензійні умови встановлюють кадрові, організаційні, технологічні і спеціальні вимоги до провадження господарської діяльності з перероблення побутових відходів, а також вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідної господарської діяльності.

Більше тут>>

9) Видача дозволів на застосування праці іноземців - за спрощеною процедурою

27 вересня 2017 року набере чинності Закон від 23.05.2017 р. №2058-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій".

Як ми повідомляли, законодавчим актом, зокрема:

  • скасовано реєстрацію іноземних інвестицій, замінивши її формальним інформуванням для ведення державної статистики;
  • врегульовано на рівні закону базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців та посвідки на тимчасове проживання;
  • надано право отримувати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Докладніше про норми Закону розкажемо в одному з аналітичних матеріалів на порталі "ДК".

Автор:
«Дебет-Кредит»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru