На даний момент 373 гостей на сайті

Співпраця підприємців з владою, Веселинівський район

e-mail Друк PDF

Зустріч Веселинівської районної профспілки підприємців малого та середнього бізнесу з представниками влади та контролюючих органів Веселинівського району.

18 січня 2011р. за ініціативи Голови Веселинівської райдержадміністрації Коваля О.І. відбулася зустріч підприємців, в більшості членів профспілки, з керівним складом влади району, керівниками контролюючих органів, податкової інспекції та пенсійного фонду району. На зустріч була запрошена і Голова Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» О.А.Герасимчук.

Мета зустрічі — ознайомлення нового складу керівників району з проблемами малого підприємництва.

Після окреслення основних напрямків роботи, Голова райдержадміністрації О.І.Коваль надав слово для виступу Голові профспілкової організації підприємців Веселинівського району Швецю В.Ф., який ознайомив членів зібрання з актуальними проблемами підприємництва в районі, які не те що стимулюють розвиток підприємництва, а навпаки, створюють умови, коли підприємці змушені згортати свою діяльність.

У Веселинівському районі зареєстровано і працює майже 1300 підприємців. За 2010 рік припинили свою діяльність або знаходяться в стані закриття біля 400 підприємців. Щвець В.Ф. наголосив, що для місцевої влади це вже серйозний сигнал, щоб звернути увагу на проблеми підприємництва.

Голова профспілки окреслив основні проблеми:

1. Неймовірно обтяжлива дозвільна система, особливо та частина, що пов,язана з введенням об,єктів в експлуатацію. Здавалось би, представники дозвільних органів повинні бути зацікавленими в якомога швидшому введенню об,єктів в експлуатацію бо це створення нових робочих місць, зняття навантаження з центру зайнятості, додаткові надходження до бюджету з якого вони, доречі, отримують заробітню плату. В замін зацікавленості влади щодо співпраці з підприємцями бачимо тільки ріст корупції: без “конвертних” коштів об,єкт в експлуатацію не ввести. Розміри таких платежів вже просто фантастичні.

“Допомагають” стриманню в відкритті об,єктів і монопольні організації, такі як Облгаз та Обленерго. В цій сфері, як то кажуть, повний “безпредел”.

Підприємці вважають першочерговим кроком нової влади проведення кропіткої роботи та наведення ладу в цих секторах дозвільної системи.

Зрістання обсягів бізнесу у районах області потребує оптимізації умов для підприємництва з боку державних органів, контролюючих інстанцій, адже забезпеченням населення товарами та продуктами першої необхідності займається на периферії саме малий та середній бізнес, він є джерелом живлення економіки і стабільним постачальником послуг для населення.

Підприємців відштовхує від бізнесу ціла низка невирішених проблем, а Координаційна рада при райдержадміністрації останнім часом зовсім не працює..

      1. Голова Веселинівської районної профспілки підприємців В.Ф.Швець звернув увагу учасників зустрічі на існуючі проблеми, щодо благоустрою районних, сільських та селищних населених пунктів, які негативно впливають на можливість організації якісного обслуговування населення: відсутність асфальтованих доріг та під,їздів до об'єктів торгівлі , відсутність освітлення вулиць та інш.

      2. Робітники сфери торгівлі та обслуговування соціально не захищені: вони не отримують відшкодування по лікарняних листах, їм не пропонують путівки до санаторно-лікувальних закладів.

      3. Низька платоспроможність населення, високий рівень безробіття, небажання органів внутрішніх справ, керівників селищних рад боротися з нелегальним бізнесом створюють умови не здорової конкуренції. Підприємці зазначили, що на значне скорочення обсягів реалізації товарів впливають заїжджі (з Вознесенська, Миколаєва, Одеси) конкуренти чи то підприємці, чи то просто фізичні особи, які продають товари без контролю за їх якістю, в більшості без сплати податків до місцевого бюджету району, але вони виводять з району обігові кошти і в певній мірі негативно впливають на економічний стан як підприємництва так і району, бо це фактори взаємопов,язані.

Крім того в районі представники органів внутрішніх справ(дільничі) не бореться з повальним самогоноварінням та працюючими підпільними обь,єктами, що реалізують населенню товари та надають послуги (перукарні, цехи по виготовленню рибних, кондитерських та м,ясних виробів, скотозабійні цехи), які приваблюють покупців низькими цінами. Легальні об,єкти при таких умовах працюють у збиток. Завдяки самогоноварінню в селах скорочується реалізація підакцизних товарів: горілчаних та тютюнових виробів, що не може не впливати на надходження до бюджету.

З боку органів внутрішніх справ відсутні організовані заходи боротьби з наркоманією та алкоголізмом, працюють зали ігрових автоматів, в той час коли цей вид діяльності заборонений Кабінетом Міністрів України.

5. Не завжди об'єктивно відносяться до малого і середнього бізнесу податківці. Підприємництво дивує, що це за плани по штрафам. При проведенні перевірок податківці вимагають сплачувати штрафи в розмірах які визначають самі, а не по фактам встановлених порушень. Розмір пропонуємого до сплати штрафу залежить від виду діяльності і категорії бізнесу (малий чи середній). Окремі суми штрафів сягають до 20000 грн. в невеликій крамничці.

Після сплати таких штрафів наступає період повного банкрутства, але це нікого не цікавить — податківцям потрібно виконувати свої плани. Не краща ситуація з СЕС, МНС та іншими контролюючими органами.

Члени профспілки вважають, що таким непартнерським відношенням державних інстанцій до бізнесу завдається більше шкоди, ніж користі.

Корупція та хабарництво контролюючих інстанцій, відсутність конкуренції серед нотаріусів, проектантів (ціни на їх послуги не сумісні з платоспроможністю населення) - стримують розвиток малого та середнього підприємництва. Адже витрати і збитки бізнесу, особливо на його початковому етапі діяльності, провокують бізнес відшкодовувати збитки за рахунок підняття цін на товари і послуги. Все це в умовах постійної інфляції, некоректної конкурентоспроможності, перекладається на плечі населення.

Підприємці вважають, що не втручання влади в ці процеси ще більше призведе до падіння фінансових об,ємів підприємницької діяльності, заморожування процесів виробництва і торгівлі, розквіту тіньових способів отримання прибутку.

Проблеми Веселинівських підприємців відображують типові недоліки у роботі районних державних представників у областях України і потребують централізованої уваги до стану справ суспільства, зокрема його економіки та соціальної сфери.

Діалог профспілки підприємців з владою, виявлення недоліків у організації взаємної відповідальності державних органів та представників бізнесу ставить за мету удосконалювання діяльності адміністративних і контролюючих органів, налагодження партнерських стосунків між представниками влади та підприємництва.

Відкриття і розвиток об'єктів малого та середнього бізнесу виробничої галузі, вважають підприємці, стимулюватимуть зростання об,ємів виробництва вітчизняних видів продукції, створенню нових робочих місць та впливатимуть на покращення економічного стану в районі. Стабілізація й підвищення економічних показників області та регіону повинні зумовлюватися рухливістю виробничого й торгівельного видів капіталу, для якого малий та середній бізнес є мобільним штовхачем, локомотивом соціального та економічного прогресу.

На кінець цієї зустрічі представники Веселинівської профспілки підприємців малого та середнього бізнесу висловили надію на створення сприятливих умов для існування й розвитку підприємницької діяльності на благо суспільства з боку провладних структур.

В другій частині зустрічі підприємці спілкувалися з керівниками районної податкової служби Озеровою О.В. та начальником пенсійного фонду району Овчар С.А з вищеозначенних проблем.

Хоча на деякі питання підприємці відповіді від присутніх керівників не отримали, все ж таки залишилась надія, що ця зустріч в подальшому ще дасть результати.

Далі Голова обласної профспілки Герасимчук О.А. ознайомила підприємців, учасників зустрічі, з новими вимогами щодо ведення бізнесу малими та середніми підприємствами у світлі тієї величезної кількості нормативних та законодавчих документів, які набули чинності з 1 січня 2011 р.

 

Підприємці звернулися з проханням до Голови обласної профспілки якомога частіше проводити консультаційні зустрічі в районі з метою інформування підприємництва щодо новин законодавства, допомагати їм підвищувати рівень своєї кваліфікації.

 

Прес-служба профспілки

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru