На даний момент 410 гостей на сайті

Співпраця підприємців з владою, Первомайський район

e-mail Друк PDF

Зустріч підприємництва з місцевою владою у м. Первомайську

Миколаївської області 27.01.2011р.

За ініціативи Миколаївської обласної профспілкової організації працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» в м. Первомайську Миколаївської області була запланована зустріч представників малого та середнього бізнесу з керівниками міста, податкової інспекції та Пенсійного фонду.

Мета зустрічі: Новітні реформи, їх призначення та умови розвитку малого бізнесу на сучасному етапі в м. Первомайську.

На зустріч були запрошені: Первомайський міський голова – Л.Г.Дромашко, представники Первомайської ДПІ та управління Пенсійного фонду.

На превеликий жаль, на зустріч до підприємців прийшли тільки представники Пенсійного фонду м. Первомайська. Влада і податкова інспекція міста не тільки проігнорували можливість безпосереднього спілкування з представниками малого та середнього бізнесу, вони просто відсторонились від підприємництва, чим висловили свою неповагу до підприємців.

На письмові запрошення профспілкової організації Первомайського району, яку очолює Клочкова Наталія. Ні офіційних відповідей, ні погоджень, ні відмов не надійшло. Тільки керівник податкової інспекції Посторонко В.М. в телефонному режимі повідомив голову профспілки району, що на сьогодні основним завданням податківців є наповнення державного бюджету, кожен спеціаліст податкової перевантажений роботою і тому прийняти участь у зібранні, та відповісти на хвилюючі підприємців питання, немає часу.

Такі дії податківців можна розцінити як такі, що грубо порушують норми Податкового Кодекску (пункт 52.1 статті 52 “Податкова консультація”) в якому чітко визначено: «За зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства».

Запланований порядок денний цієї зустрічі було повністю зірвано, а до зустрічі підприємці готувалися зазделегіть: обговорювали проблеми в місті, які заважають розвиватися підприємництву та визначали пропозиції для надання владі щодо покращення умов розвитку бізнесу. На превеликий жаль цього не сталося.

Після надання інформації фахівцями районного пенсійного фонду щодо змін в законодавстві по нарахуванням і сплаті Єдиного соціального внеску, зав’язався цікавий діалог, по результатам якого підприємці з,ясували для себе всі особливості, які несе Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Підприємці отримали в повному обсязі інформацію,щодо нарахування та перерахування внесків, виплати компенсацій по лікарняним та витрат на поховання, забезпечення путівками на оздоровлення.

Замість фахівців податкової служби голова обласної профспілки Олена Герасимчук виконувала їх обов'язки: вона надавала на протязі 4-х годин присутнім важливу інформацію щодо змін в податковому законодавстві України, реформування системи бухгалтерського та податкового обліку.

Замість конструктивного діалогу, якого очікували присутні на зустрічі представники ринків, торгівлі, підприємств м. Первомайська від офіційних органів, вийшло одностороннє обговорення непомірного податкового та бюрократичного навантаження на підприємців, які опинилися в важкому стані.

Підприємцям було, що сказати владі. З відкритою душею вони прийшли на діалог, розуміючи, без підтримки з боку влади, без діалогу та співпраці з державними органами влади і контролюючими інстанціями, дуже важко утримувати бізнес, боротися з бюрократизмом, корупцією та іншими негараздами, які є в місті. Підприємців цікавило, як влада бачить та відноситься до тих загальних, але дуже важливих проблем, що заважають розвиватися малому бізнесу. Їх цікавило як відстоювати свої права, як налагоджувати бізнес в умовах реформування законодавства та нестабільності економіки в Україні. Підприємці хотіли почути думку влади, хотіли ознайомитися з перспективами розвитку регіону. Вони вважали, що міська влада повинна бути середньою ланкою між підприємцями та законодавцями, КМУ, Президентом України: узагальнювати практичні проблеми адаптації нового Податкового кодексу, інших нормативних документів до дії в суспільному середовищі та разом з підприємцями намічати шляхи вирішення цих питань у режимі живого спілкування й швидкого реагування на поточні складнощі.

Прикро, але цього в м. Первомайську не відбулося. Хоча, в інших районах, наприклад, у Веселинівському, районна влада сама ініціювала подібну зустріч і знайшла шляхи взаємодії з підприємцями. Значить, все-таки можливо здійснювати конструктивну співпрацю – діло тільки у бажанні влади, а можливості є!

Первомайські підприємці були дуже розчаровані поведінкою місцевої влади, але все-таки сподіваються, що в подальшому влада змінить своє ставлення і почує проблеми підприємництва і здійснить кваліфіковану підтримку малого та середнього бізнесу, що є основним та необхідним постачальником послуг і товарів повсякденного попиту у районному господарстві.

 

Прес служба Миколаївської обласної профспілки

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru