На даний момент 38 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Нормативно-правові акти Розпочато відкрите обговорення проекту Технічного регламенту щодо органічного виробництва та маркування харчової продукції та дріжджів

Розпочато відкрите обговорення проекту Технічного регламенту щодо органічного виробництва та маркування харчової продукції та дріжджів

e-mail Друк PDF

До уваги установ, організацій, підприємств
та засобів масової інформації

15 жовтня 2012 року Секретаріат підкомітету «Оцінка життєвого циклу» технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього природного середовища України» розпочав процедуру відкритого обговорення проекту Технічного регламенту щодо органічного виробництва та маркування харчової продукції та дріжджів.

Органічне виробництво – це цілісна система господарювання та виробництва харчових продуктів, яка поєднує в собі найкращі практики з огляду на збереження біологічного розмаїття, природних ресурсів, застосування високих стандартів належного утримання (добробуту) тварин та методів виробництва, які відповідають певним вимогам до продуктів, виготовлених з використанням речовин та процесів природного походження.

Таким чином, метод органічного виробництва відіграє подвійну соціальну роль:
з одного боку, забезпечує ринок, який відповідає потребам споживача в органічній продукції, 
а з іншого – забезпечує загальне благо, сприяючи захисту довкілля та розвитку сільського господарства.

Частка органічного сільськогосподарського сектору зростає в більшості країн.

Останні реформи загальної аграрної політики з наголосом на переорієнтацію ринку та постачання якісної продукції, що відповідає потребам споживача, стимулюватимуть подальший розвиток ринку органічної продукції.

У даному контексті законодавство стосовно органічного виробництва відіграє все більш важливу роль у рамках аграрної політики та тісно пов’язане зі змінами на ринку сільськогосподарської продукції.

Секретаріат підкомітету «Оцінка життєвого циклу» технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього природного середовища України», функції якого згідно наказу Держспоживстандарту України від 16.12.2005 № 362 виконує Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», розпочинає процедуру відкритого обговорення проекту Технічного регламенту щодо органічного виробництва та маркування харчової продукції та дріжджів.

Технічний регламент розроблений на замовлення Міністерства аграрної політики та продовольства України у відповідності до Постанови щодо органічного виробництва Ради ЄC № 834/2007.

Технічний регламент матиме статус нормативно-правового документу запланованого до упровадження у І півріччі 2013 року шляхом прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

Технічний регламент визначає цілі, принципи та правила органічного виробництва з метою сприяння прозорості, усталенню довіри споживачів та гармонізованому сприйняттю концепції органічного виробництва.

Обговорення Технічного регламенту триватиме до 15 листопада 2012 року.

14 листопада – учасники обговорення запрошуються на засідання «за круглим» столом, яке відбудеться в рамках Міжнародного форуму «GREEN MIND».

Засідання розпочнеться о 10.00 в аудиторії 407 Торгово-промислової палати України за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33.

Реєстрація учасників та акредитація засобів масової інформації – обов’язкова. 
Реєстрація здійснюється в режимі Online до 09 листопада 2012 року
Зареєструватися

Ознайомитись з проектом Технічного регламенту щодо органічного виробництва та маркування харчової продукції та дріжджів та прийняти участь в Online обговоренні можливо на офіційному сайті Всеукраїнської громадської організації «Жива планета», яка згідно наказу Держспоживстандарту України від 16.12.2005 № 362 виконує функції Секретаріату підкомітету «Оцінка життєвого циклу» технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього природного середовища України» www.zhiva-planeta.org.ua

Пресс-служба 
Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»
+ 38 044 332-84-08; 332-84-09

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru