На даний момент 187 гостей на сайті

ПРРО: основні терміни та сфера застосування

e-mail Друк PDF
Під кінець 2020 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким змінюються правила роботи з РРО. У цій статті буде розібрано конкретні нововведення, порядок роботи з РРО, а також відповідальність за порушення

Спочатку Закон № 1017-IX зобов'язав ФОП-ів перейти на РРО до 1 січня 2021 року, однак у Верховній Раді ухвалили рішення відкласти дату переходу на 1 січня 2022 року у зв'язку з карантином і наявною кризою в бізнес-середовищі.

Обов'язок перейти на РРО стосується тих платників податків, які працюють на основі єдиного податку (II-IV групи) за умови, що їх річний дохід не більший за максимальний розмір виручки для I групи платників єдиного податку.

Перейти на роботу з РРО мають також ті підприємці, які працюють у таких сферах:

 1. Електронна комерція;
 2. Продаж б/у товарів;
 3. Ресторанна, готельна та туристична діяльність;
 4. Збут запчастин;
 5. Продаж текстильних виробів;
 6. Інші галузі.

«Пом'якшення» штрафних санкцій за порушення правил роботи з РРО

Окрім продовження термінів переходу, Верховна рада також значно пом'якшила відповідальність за порушення правил ведення РРО, зокрема:

 1. За невидачу чека відвідувач тепер може вимагати компенсацію лише у розмірі 10% від чека (50% за повторне порушення). Минула редакція закону дозволяла стягнути повну суму чека;
 2. Були скасовані штрафи за різницю у розмірі виручки за фактом та за фіскальним апаратом, а також за невнесення даних щодо вартості товарів та кодів УКТ ЗЕД до бази апарату РРО.

Суть ПРРО. Порядок встановлення та роботи

Перш за все, зазначимо, що якщо ви почнете використовувати програмний РРО, то вам тепер не потрібно купувати дорогий фіскальний апарат, а потім реєструвати його в податковій. Вам також не доведеться стежити за технічним станом такого апарату, проходячи регулярне технічне обслуговування.

Для роботи з ПРРО для ФОП потрібно лише встановити додаток на комп'ютер або планшет. Такий ПРРО працює на базі хмарного сховища, програма автоматично збирає та надсилає всю звітність до податкової прямо в момент проведення транзакції з клієнтом.

Принцип роботи ПРРО досить простий:

 1. Необхідна програма встановлюється на планшет або комп'ютер. Потім відбувається синхронізація програми із системою автоматизації.
 2. Після проведення платежу всі необхідні дані автоматично надсилаються до податкової.
 3. Коли платіж пройшов, працівник закладу здійснює друк касового чека на термальному принтері.
 4. На виданому чеку міститься QR-код, який можна буде перевірити на сайті податкової.

Плюси ПРРО

 1. Відпадає необхідність витрачати велику кількість коштів на окремий касовий апарат. Не потрібно витрачати час на регулярне обслуговування.
 2. Вся необхідна звітність з продажу (Z-звіт) автоматично формується та надсилається до податкової. При чому із змістом такої звітності можна ознайомитись у хмарному сховищі програми.
 3. Програма також дозволяє працювати офлайн. У разі збоїв або відключення інтернету ви також зможете працювати з програмою та здійснювати продажі в автономному режимі. При відновленні підключення до інтернету вся звітність буде передана до податкової.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru