З чого починати 2022 рік малому бізнесу в разі якщо…

П'ятниця, 17 грудня 2021, 10:58
Друк

Закінчується 2021р. Кінець року для малого та середнього бізнесу став дуже напруженим: з 01.01.2022р. всі СПД мають в своїй діяльності використовувати РРО або програмні РРО.  Акції  протестів  в Києві тривають дуже довгий час, але очікуваного результату так і не має. У бізнесу просто паморочиться голова від тих проектів законів, які Верховна Рада розглядала в сесійній залі. Частину прийняли, частина цих законопроектів «зависла». «Зависли» і ті проєкти, які бізнес наполягав терміново розглянути та не допустити цієї тотальної фіскалізації. Слід враховувати, бізнес переживає тяжкі періоди,  економіка показує свої індекси обвалу, пандемія  невідомо коли закінчиться, криза енергоресурсів суттєво вдаряє по малому бізнесу, особливо по виробничій галузі. А тут ще й РРО та ПРРО. Що робити бізнесу коли до Нового року залишилось  всього два тижні?

Щоб хоч трохи погасити психологічне напруження у підприємців та керівників підприємств, Миколаївська обласна профспілкова організація працівників малого та середнього бізнесу «Єднання" 15 грудня провела семінар для своїх членів, на якому були  розглянули всі  нововведення, що   нам підготували "під ялинку". На семінар були запрошені провідні спеціалісти з обласної податкової та управління захисту споживачів Держпродспоживслужби  в Миколаївській області. Участь голови ГУ ДПС в Миколаївській області Прокоф’єва Д. І. та начальника Управління захисту споживачів Циган І. М. підкреслює важливість та актуальність запропонованої теми заходу.

Семінар при запланованих 3-х годинах,  тривав більше 4-х. Всі основні  болючі питання були розглянуті з усіх боків: законодавців, бізнесу, податкової і там де стосувалося споживачів також були обговорені вимоги діючого законодавства. Такий формат семінару став учасникам до вподоби,  бо не тільки обговорювались ризики які буде нести бізнес з першого січня,  спільно всі учасники шукали шляхи зменшення цих ризиків і при всьому не порушувати Закони України. Як не прикро, але найбільше ризиків у підприємців, які оподатковуються відповідно до першої  та другої груп спрощеної системи оподаткування (ПК, розділ  Спеціальні податкові режими")

Не обійшли проблеми і загальносистемників та тих, хто торгує  складнопобутовою технікою та ювелірними виробами. Запровадження обов’язкового обліку товарних запасів  з листопада поточного року викликає чимало питань у бізнесу. Всі сторони , учасники семінару, погодились з тим, що виникла проблема, яку має вирішити  Мінфін шляхом внесення змін до своєї  Постанови №496. З цього приводу я, як голова Ради підприємців при Миколаївській ОДА,  вже запланувала проведення засідання Ради на 23 грудня 2021р. Часу обмаль, тому профспілка працює в дуже напруженому режимі. І хоч ми плідно попрацювали на семінарі, але нервову напругу у бінеса в повному обсязі не зняти. Ще невідома доля законопроекту№ 6348, який може зовсім перевернути з ніг на голову діючу систему оподаткування.  17 грудня є для бізнесу піковим, чекаємо рішення депутатів Верховної Ради на позачерговій сессії Верховної Ради, на якій мають розглянути законопроект №6376 про відтермінування строку використання РРО та ПРРО.

Підводячи підсумки проведеного заходу можна виділити ще один позитивний момент - на базі профспілки продовжується плідна робота між бізнесом і контролюючими органами. І як сказали наші гості, Прокоф'єв Д.І та Циган І М.: «Щоб не сталося, ми будемо плідно співпрацювати на постійній основі, щоб допомагати  бізнесу пережити будь-які ініціативи наших законотворців, не тільки роз'яснювальною роботою, а і  запровадити ці вимоги в реальне життя з якомога меншими потрясіннями".

Останнє оновлення ( П'ятниця, 17 грудня 2021, 11:34 )