«Гаряча лінія» з питань застосування РРО та порядку проведення фактичних перевірок

Вівторок, 30 березня 2021, 06:14
Друк

В Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків 23 березня відбулась «гаряча лінія» з питань застосування РРО та порядку проведення фактичних перевірок. На питання платників відповідала заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту спеціального законодавства Головко Тетяна.

Які саме питання ставили платники наводимо нижче.

1. Яка тривалість проведення фактичних перевірок?

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.

Зокрема п. 82.3 ст. 82 Податкового Кодексу визначено, що тривалість таких перевірок не повинна перевищувати 10 діб.

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.

Підставами для подовження строку перевірки є:

2.Чи розповсюджується мораторій на проведення фактичних перевірок?

Нормою пункту 52 2 Кодексу встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема крім:

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

Наразі постановою Кабінету Міністрів від 17.02.2021 року №104 продовжено на території України термін дії карантину до 30 квітня 2021 року.

3. Яка періодичність проведення фактичних перевірок господарських одиниць суб’єктів господарювання

Згідно з нормою п.п.75.1.3 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника.

Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Вимогами п.80.2 ст.80 Кодексу визначено підстави проведення таких перевірок, зокрема п.80.3 ст.80 передбачено, що фактична перевірка, яка здійснюється у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3, може бути проведена для контролю одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки.

ОВПП Державної податкової служби