На даний момент 37 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Нормативно-правові акти Черговi змiни до ПК: майже суцiльний позитив

Черговi змiни до ПК: майже суцiльний позитив

e-mail Друк PDF

Законом від 24.05.2012 внесено чергові зміни до Податкового кодексу України.

ВДОСКОНАЛЕННЯ ЧЕРЕЗ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЮ

Основним завданням нового закону є удосконалення деяких норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з метою спрощення процедур взяття на облік платників податків, покращання адміністрування податків і зборів, уникнення конфлікту інтересів між платниками податків і контролюючими органами, надання більших можливостей платникам податків застосовувати спеціальні режими, а також завершення запровадження принципу "єдиного вікна" при здійсненні державної реєстрації суб’єктів господарювання та взяття їх на облік у органах державної податкової служби.

У ДПАУ впевнені, що зміни до ПКУ стимулюватимуть розвиток бізнесу та підвищать інвестиційну привабливість України в очах вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Керівництво ДПАУ зазначає, що з боку укладачів міжнародних рейтингів традиційні головні претензії до податкової системи України - труднощі в адмініструванні податків і значні витрати часу на спілкування з податковою службою. Тому новий закон має сприяти, аби час на спілкування платника з податковим інспектором скорочувався, а всі формальності - спрощувалися і прискорювалися.

Як на мій погляд, то найбільш важливою і позитивною новелою є фактичне подовження для платників єдиного податку адаптаційного періоду, протягом якого ДПАУ рекомендує їм поглиблене вивчення особливостей спрощеної системи оподаткування. Новим законом встановлено, що "штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються".

Встановлено також, що до 1 січня 2014 року не застосовуються штрафні санкції за неподання або порушення строку подання фізичними особами до органів державної податкової служби відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Певних змін зазнали й інші аспекти адміністрування податків. Так, тепер податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ ПРОДОВЖУЮТЬ СПРОЩУВАТИ

Новим законом дещо покращили становище платників єдиного податку і вирішили певні їх проблеми.

Так, ЮВУ у попередніх публікаціях вже вказував на проблеми із застосуванням КВЕД під час оформлення необхідних документів платниками єдиного податку. Нагадаємо, що з 1.01.2012 набули чинності не лише новий КВЕД ДК 009:2010, а й чергові зміни до ПКУ щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Особливістю цих змін були є неодноразові прямі посиланнння на КВЕД ДК 009:2005, тобто на так званий старий КВЕД, що діяв до прийняття нового КВЕДу ДК 009:2010. Нагадаємо, що до 2013 обидві КВЕДи є чинними. Виникла плутанина з тим, за яким з двох чинних КВЕДів спрощенці мають оформлювати необхідні документи. В одних податкових інспекціях вимагали за старим, у інших - за новим. З новим законом встановлені чіткі посилання на КВЕД ДК 009:2010, тобто безлад має закінчитись.

Зміни торкнулися і самої форми свідоцтва платника єдиного податку: у "єдинників" 3-ї групи вже не треба вказувати види діяльності, а в свідченнях товаровиробників не буде вказуватися перелік вироблених товарів. Втім, це може створити додатковий клопіт - необхідність заміни відповідних документів.

Конкретизовані окремі норми, що стосуються безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої групи за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До суми доходу платника єдиного податку четвертої групи за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом";

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої групи датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для платника єдиного податку четвертої групи датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Новим законом уточнено, що про анулювання (прощення) кредитором за його самостійним рішенням боргу платника податку, такі кредитори повинні повідомляти громадян-боржників рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тільки наявність такого повідомлення є підставою для включення фізичною особою до свого річного оподатковуваного доходу та зазначення у річній податковій декларації суми такого анульованого боргу.

Новим законом до ПКУ внесені й інші зміни, актуальні для платників податків.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru