На даний момент 38 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Нормативно-правові акти Інформування населення про вміст ГМО в харчових продуктах зазнає змін

Інформування населення про вміст ГМО в харчових продуктах зазнає змін

e-mail Друк PDF

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

3 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів»

Цей документ розроблено з метою виправлення ситуації, яка склалася в Україні щодо маркування харчових продуктів, які не містять ГМО.

Після прийняття законів України від 17.12.2009 р. № 1778 «Про внесення змін до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО)» та № 1779 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично модифікованих компонентів» Україна стала першою країною у світі, яка зобов’язала виробників та імпортерів харчових продуктів вказувати позначку «без ГМО» у маркуванні всіх без винятку харчових продуктів, навіть тих, у яких ГМО не може бути ані теоретично, ані практично (сіль, вода, харчові продукти, де відсутній білок, і т. ін.), що суперечить вимогам законодавства ЄС та інших країн світу.

Законопроектом вносяться зміни до законів України «Про безпечність та якість харчовихпродуктів», «Про захист прав споживачів» та «Про державну систему біобезпеки при створенні,випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів», відповідно дояких забороняється обіг харчових продуктів, які містять ГМО або отримані з їх використанням, до їхдержавної реєстрації.

Суб’єкти господарювання повинні будуть на етикетці зазначати інформацію про наявність у харчових продуктах, зареєстрованих в установленому порядку, генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстрованих генетично модифікованих організмів. Зазначена інформація відображається на етикетці харчового продукту, якщо частка ГМО в харчовому продукті перевищує 0,9%  або є меншою, якщо така наявність  не випадкова чи така, якої технічно можна було уникнути.

Прийняття цього законопроекту дозволить врегулювати питання щодо етикетування харчових продуктів, які містять або вироблені з ГМО, та харчових продуктів, які не мають  відношення до генної інженерії, ліквідувати зайві бар’єри на шляху розвитку суб’єктів  підприємницької діяльності харчової промисловості, не допустити невиправданих витрат суб’єктів господарювання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru