На даний момент 96 гостей на сайті

ЗВЕРНЕННЯ СТОСОВНО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ!

e-mail Друк PDF

Від імені підприємців Миколаївщини направлено звернення до Президента Ураїни, Прем'єр-Міністра України та голови Верховної Ради України з приводу усунення надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення:

Надаємо текст звернення:

Лідери громадських бізнес-асоціацій Миколаївської області звертають Вашу увагу на широкий суспільний супротив щодо законодавчих змін, які були внесені Законом України №1774 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Суттєві зміни відбулися в ст. 95, 96 та 265 КЗпПУ та в Законі «Про оплату праці» які почали діяти з 01.01.2017 року.

Пізніше, 26.04.2017р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України», згідно з якою правила перевірок з питань законодавства про працю для бізнесу стали ще більш жорсткішими.

На думку підприємців Миколаївської області, як і всієї України, зазначені документи мають на меті знищення підприємництва, адже запроваджені ставки фінансових санкцій не відповідають рівню реальних доходів представників малого та середнього бізнесу. Окрім того, фізичні особи-підприємці при сплаті штрафів за виявлені порушення відповідають усім власним майном.

Найбільший резонанс викликає те, що на тлі зменшення економічної активності та спаду купівельної спроможності громадян України, фактичного зменшення рівня доходу підприємництва, запроваджені зміни в системі кадрового супроводу збільшують фінансово - адміністративне навантаження для малого та середнього бізнесу до неадекватного рівня. Відсутність чіткої, простої позиції щодо переліку обов’язкових типових документів для ведення кадрового обліку (з коментарями та роз’ясненнями) призводить до збільшення кількості порушень та невідповідностей встановленим нормам.

Аналіз процесів організації та ведення кадрового діловодства представниками малого та середнього бізнесу свідчить про неготовність до повноцінного виконання вимог змін до статей 95,96 КЗпП України. За нашими висновками такі зміни потребують суттєвої підготовки та супроводу з боку профільних фахівців органів виконавчої влади на місцях.

Представники громадськості та бізнесу вважають, що закладена система перевірок може стати складовою схем рейдерського захоплення успішного бізнесу, інструментом неправомірної боротьби з конкурентами.

В той самий час успішно працює нелегальний бізнес. Нам відомо, що на вулицях міст, на ринках, в гаражних кооперативах, в приватному секторі успішно здійснюється торгівля, надаються послуги з ремонту автомобілів, налагоджено виробництво меблів, виготовлення ковбаси, копчення риби та інше. Органи державного нагляду та контролю, поліція і податкова служба не йдуть туди, бо за законом вони не можуть перевіряти громадян, які не зареєстровані суб’єктами господарювання.

Натомість, легальні підприємці закривають свою діяльність та їдуть до країн Євросоюзу піднімати їхню економіку, а ті, що ще лишаються в Україні, знаходяться на межі соціального вибуху.

В такій ситуації надважливим є прийняття адекватних і спів розмірних, чітких за процедурою та прозорих законів, які могли б зупинити катастрофічні для економіки процеси. На нашу думку таким є законопроект № 5711 (автор народний депутат України Оксана Продан), який ми повністю підтримуємо, бо він приводить ставки фінансових санкцій за порушення трудового законодавства до рівня доходу громадян.

З огляду на наведене, громадськість і бізнес Миколаївщини просять Вас, підтримати законопроект № 5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (автор народний депутат України Оксана Продан).

Останнє оновлення ( П'ятниця, 28 вересня 2018, 09:00 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru