На даний момент 43 гостей на сайті

Звернення щодо звільнення від сплати єдиного податку на період карантинних обмежень

e-mail Друк PDF


Миколаївському міському  голові

Сєнкевичу О. Ф.

Секретарю Миколаївської міської ради

Казаковій Т. В.

Шановний Олександре Федоровичу!

Шановна Тетяно Вікторівно!

Миколаївська обласна профспілкова організація працівників малого та середнього бізнесу Єднання», яка представляє інтереси малого бізнесу м. Миколаєва та Миколаївської області, стурбована ситуацією, яка склалася в підприємницькому середовищі у зв’язку з запровадженням обмежувальних заходів щодо недопущення поширення короновірусної хвороби. До профспілки надходять численні звернення від підприємців з приводу даної ситуації, більшість підприємців та підприємств міста не здійснюють господарську діяльність, всі ринки міста закриті,  проте  підприємці повинні в за цей період сплачувати єдиний податок, при несплаті автоматично нараховується штрафна санкція 50% з суми податкового зобов’язання. Основна частина підприємців працює на 2-ій групі.

ВРУ врахувала це і надала місцевим органам самоврядування «у 2020 році право приймати рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та зборів, щодо зменшення ставок єдиного податку» (ст. 52-6 ЗУ 540 - IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

А ст..527 даного Закону встановлює, що у 2020 році на проекти рішень міських рад, про внесення змін до прийнятого, рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, прийняті відповідно до пункту 526 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу, не поширюється підпункт 4.1.9 пункту 4.1 та пункт 4.5 статті 4, підпункт 12.3.4 пункту 12.3, підпункт 12.4.3 пункту 12.4 (у частині строку прийняття та набрання чинності рішень) та пункт 12.5 (у частині строку набрання чинності рішень) статті 12 Податкового кодексу України, Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", частина третя статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Закон України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання».

Тому, просимо Вас, скористатися правом, яке надала вам ВРУ та якнайшвидше скликати позачергову сесію Миколаївської міської ради та розглянути питання зменшення ставок єдиного податку для підприємців 1-ої та 2-ої груп єдиного податку та внести зміни  до рішення Про вставлення місцевих податків та зборів на території міста Миколаєва. На період карантину та на місяць після карантинних обмежень,  для тих підприємців, які не працюють встановити ставку єдиного податку – 0,0 %.

Слід враховувати, що на ФОП – роботодавців лягає тягар сплати податків на заробітну плату найманих працівників. На період карантину вони відправляли своїх робітників у щорічні основні відпустки та відпустки без збереження заробітної плати, починаючи з 18.03.20р. Згідно з законодавством України зобов’язання по  оплаті податків на фонд оплати праці найманих працівників не скасовані.

Постає питання, як забезпечити  фінансування найманих працівників під час карантину та після карантину,  ми не можемо собі дозволити голодувати людей. А у тих СПД, хто не працює по причині закриття на період карантину, кошти  від здійснення діяльності не надходять, то вони ті гроші, що мали для покриття витрат своєї сім’ї перенаправити на утримання своїх працівників.  По причинні різкого зниження доходів населення, СПД не можуть розраховувати на те, що їх діяльність в найближчий час буде прибутковою, тому виникає велика загроза в тому, що у роботодавців не буде коштів для  виплати  заробітної плати найманим працівникам та сплатити своєчасно відповідні податки та збори. Зубожіння почнеться і в сім’ях роботодавців.

Звертаю Вашу увагу на те, що вже маємо проблему, підприємці почали  закривати свою підприємницьку діяльність.

Виходячи з вище наведеного, Миколаївська обласна профспілкова організація "Єднання", звертається з проханням до Вас допомогти малому бізнесу впоратись з кризою. Для початку переглянути ставки єдиного податку в запропонованій нами редакції,  щоб не наражати ФОП на додаткові штрафні санкції та закриття  підприємницької діяльності через неможливість сплачувати податки.

Крім того, просимо Вас врешті решт прийняти Рішення про звільнення від сплати орендної плати орендарів об’єктів майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва, які не здійснюють свою господарську діяльність з моменту встановлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 „Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.  Вже майже всі регіони України такі рішення прийняли.

З повагою

Голова МОПО «Єднання» О.А.Герасимчук


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru