На даний момент 173 гостей на сайті

Звернення про скасування порядку ведення Книги обліку доходів та витрат, що ведуться фізичними особами-підприємцями

e-mail Друк PDF

Президенту України Януковичу В.Ф.
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11
Прем’єр-міністру України Азарову М.Я.
01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2

Громадська організація товариства підприємців «Край» звертається до Вас з проханням про допомогу. 24 грудня 2010 року ДПА України наказом №1025 затвердила Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат, що ведеться фізичними особами - підприємцям, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Зазначеним вище Наказом податківці вирішили «загнати» усіх підприємців в «кам'яний вік» і змусити письмово фіксувати на папері продаж кожного товару за готівку - і це при тому, що продаж кожного товару одночасно повинна бути проведена через реєстратор розрахункових операцій. Фактично підприємець зобов’язаний дублювати записи касової стрічки, що не просто зменшує ефективність здійнснення підприємницької діяльності, але й значно погіршує якість обслуговування покупців, створює додаткові навантаження на працівників, тобто є штучно створеною і на нашу думку — безглуздою перешкодою для бізнесу. Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат із спрощеної системи оподаткування, затверджено Постановою КМ України №1269 від 26.09.2001, але перелік граф книги обліку зазначених у Постанові не відповідають реальним назвам граф у Книгах обліку доходів та витрат. Даний «сюрприз» дозволяє податківцям притягнути до відповідальності будь якого підприємця. Як наслідок, критичною може стати ситуація по єдиному податку. У звязку із вищевикладеним просимо Вас ініціювати внесення наступних змін:

1.До Наказу ДПА України від 24.12.2010 року «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та Порядку її ведення»:

а) в п.3.7 Порядку ведення Книги обліку доходів та витрат передбачити наступне: у разі здійснення торгівельної діяльності за готівкові кошти із застосуванням РРО, записи у гр.3 Книги обліку доходів та витрат найманою особою відображається на підставі z -звіту.

б) внести чітке роз’яснення методики розрахунку чистого доходу при різних видах діяльності (торговельної з урахуванням диференційованої націнки та виробничої діяльності). в) внести чітке роз’яснення щодо порядку оформлення операцій з внутрішньогопереміщення товарів між торговельними об’єктами, які належать одної фізичній особі-підприємцю та порядок повернення товарів, за умови звільнення фізичних осіб від ведення бухгалтерського обліку.

2. Розробити спільно із представниками підприємницького середовища новий Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

3. Внести зміни до статей 182 та 183 Податкового кодексу України, у частині збільшення обсягу оподатковуваних операцій до 500 тисяч гривень. Для обов’язкової реєстрації в якості платника ПДВ та послаблення вимог для добровільної реєстрації, зокрема реєстрації за власним бажанням.

Голова Координаційної ради ГО ТП «Край» Казіміров А.В.

27 липня 2011 року

Джерело: ГО ТП «Край»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru