На даний момент 122 гостей на сайті

Звернення Президента Федерації Асоціацій МСБ Герасимчук О. А. до народних депутатів щодо акцизного податку

e-mail Друк PDF

Президент Федерації Асоціацій малого та среднього бізнесу звернулась листом до народних депутатів ВРУ з приводу внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку:

Шановні народні депутати!

Федерація асоціацій малого та середнього бізнесу звертається до Вас з проханням терміново ініціювати внесення змін у Податковий кодекс в пункт 177.4 ст. 177  «Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від проведення господарської діяльності…», а саме включення в перелік витрат всієї суми акцизного податку, яку згідно Податкового кодексу суб’єкти підприємницької діяльності нараховують, утримують у покупців та перераховують до бюджету. Проблема полягає в тому, що СПД – загальносистемники включають акцизний податок, до вартості товару, а відповідно і до своїх доходів, які оподатковуються згідно Податкового Кодексу податком на доходи фізичних осіб та Єдиним соціальним внеском, а це більше ніж 50 відсотків від суми акцизу.

На превеликий жаль, при прийнятті бюджету на 2015р., Верховною радою були проголосовані зміни до Податкового кодексу, в якому законодавці не врахували те, що Акцизний податок при умові, що враховується в дохід СПД, має бути врахований і в витрати СПД, т.я цей податок є транзитним.

Звертаємо Вашу увагу на те, що вказана ситуація призведе до:

по-перше, створить  зовсім різні конкурентні умови серед  підприємців та юридичних осіб;

по-друге, змусить підприємця загальносисемника на наступний рік знижати торгівельні обороти, піти в тінь, що ще більше сприятиме корупційним діям, бо домовитись з працівником податкової значно дешевше, чим сплатити 50 відсотків, від грошей яких ти просто не заробляв;

по-трете, виведення бізнесу в тінь обов’язково вплине на зменшення надходжень до місцевих бюджетів.

До свого листа додаємо Податкові роз’яснення ДФС України.

 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ від 01.09.2015 р. N 8299/В/99-99-17-02-02-14

Державна фіскальна служба України розглянула Ваш запит <...> та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до статей 42, 43 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 N 71-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71) запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Порядок обчислення акцизного податку регулюється розділом VI Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 ПКУ акцизний податок – це не прямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції). Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ. Однак вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання.

Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має право включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації.

Пунктом 177.10 ст. 177 ПКУ визначено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані вести книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форму та Порядок ведення книги доходів і витрат (далі - Порядок) затверджено наказом Міндоходів від 16.09.2013 N 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення.

Порядком передбачено зазначення суми отриманих доходів без податку на додану вартість. Суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не виключаються із сумм отриманого доходу.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 листопада 2015, 13:40 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru