На даний момент 117 гостей і 1 користувач на сайті
  • zhangzk

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНА УКРАЇНИ ЩОДО ДИСТАНЦІЙНОГО ОБЛІКУ ГАЗУ

e-mail Друк PDF

Шановний пане Президенте!

У травні 2018року в країні виникла проблема, спровокована прийняттям Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494  із змінами і доповненнями , внесеними  постановою  № 304 від 10.03.2016 року,  який передбачає облаштування  вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних зокрема  споживачами.

Зазначена норма міститься в п.1. глави 3 розділу Х Кодексу газорозподільних систем  і має на меті  удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах засобами дистанційної передачі даних.

Пунктом 4 постанови НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р.  обов’язок по облаштуванню комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних покладено на власників комерційних вузлів обліку природного газу.

НКРЕКП  є органом державного регулювання  діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг. Основними завданнями НКРЕКП є зокрема:  регулювання діяльності  суб’єктів природних монополій  на ринках газу, збалансування інтересів суб’єктів господарювання , споживачів і держави, захист прав споживачів товарів ( послуг) на ринку, що перебуває в стані  природної монополії  на суміжних ринках   та суб’єктів господарювання .

Наразі, в  вище поіменованій постанові баланс інтересів споживачів взагалі відсутній, а точніше НКРЕКП врегулював надприбутки для монополістів постачальників газу і виробників обладнання за рахунок бізнесу та бюджету.

Якшо йдеться про підвищення рівня  достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку, то ця теза також  викликає сумнів,  бо неможливо досягнути поставленої задачі , якщо  зі схеми випадає сектор побутових споживачів.

Взагалі незрозуміло,  що дасть  впровадження  системи передачі даних, крім  вивільнення у Облгазів  контролерів, як це вплине на економічний стан держави в цілому.

Наразі, на економічний стан  малого і середнього бізнесу таке нововведення  вплине  вкрай негативно.

По-перше, для бізнесу з незначним об’ємом до 10тис.м-3 облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних обійдеться  дорожче  ніж вартість спожитого природного газу за роки, адже загальна вартість витрат для їх облаштування  становить більше 20тис.грн., при тому, що   підприємці сплачують за спожитий газ в рік близько 7 - 10 тис.грн.   По-друге,  для   виробничих підприємств (міні-пекарні, кондитерські, консервні  цехи, тощо) з обліком спожитого газу до 100тис. м-3,   витрати на придбання обладнання становлять більше 50тис.грн. і  завдадуть їм  суттєвого удару.  У малого та середнього бізнесу  просто немає таких коштів. Також слід враховувати, що майже всі лічильники  не передбачають встановлення модемів, що тягне за собою ще й придбання нових лічильників . Тому частина бізнесу, особливо в сільській місцевості уже заявили про зупинення свої діяльності, частина відмовляється від газу і буде шукати альтернативні джерела (в сільській місцевості це перехід на опалення вугіллям і дровами), на електричну енергію ніхто не переходить, бо невідомо що НКРЕКП придумає  за рахунок бізнесу і в цій сфері.

Крім надмірних грошових коштів, підприємництво ще має і значні втрати в часі: замовлення  проектної  документації, придбання лічильників і засобу дистанційної передачі в монополіста-виробника, забезпечення його встановлення, прийняття в  експлуатацію.

Таким чином,  таке нововведення негативно вплине на економічний стан підприємницьких структур і приведе до виникнення соціальної напруги в бізнес-середовищі, росту цін на товари і послуги, закриття підприємницької діяльності, особливо в сільській місцевості, відмови від газопостачання.

Вважаємо, що вище вказане питання потребує негайного врегулювання, оскільки в разі не облаштування вузла обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, газопостачання може бути припинено вже в червні 2018р.

Враховуючи вище вказане, просимо Вас підтримати нашу ініціативу щодо недоцільності облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, якщо обсяг  обліку природного газу до 100тис. м-3 на рік, шляхом внесення змін до постанови НКРЕКП «Про затвердження кодексу газорозподільних систем»  № 2494 від 30.09.2015 р. із змінами і доповненнями, а саме, скасувати вимоги абз. 5-6, п.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 304 від 10.03.2016р.

Вважаємо, що вирішення даного питання, за Вашого сприяння, мало б значний позитивний резонанс не лише в Миколаївській області, але і серед представників малого бізнесу загалом в Україні та відобразило б реальну економічну доцільність встановлення засобів дистанційної передачі даних використаного природного газу.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в даному питанні.

Голова регіональної ради

підприємців при Миколаївській ОДА                  О. А. Герасимчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru