На даний момент 46 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Регіональні новини Зважувати треба правильно і правильними вагами

Зважувати треба правильно і правильними вагами

e-mail Друк PDF

Сьогодні в мерії відбулася нарада з директорами миколаївських ринків, в ході якої їм нагадали про те, що зважувати товари необхідно тільки сертифікованими вагами. При цьому також потрібно і правильно зважувати. Як розповіла заступник начальника відділу торгівлі міськради Зінаїда Страхова, така нарада була викликана тим, що останнім часом до міськвиконкому стали приходити скарги про обважування.

Як відзначили представники ДП «Миколаївстандартметрологія», вимірювати вагу товарів необхідно тими вагами, які увійшли до держреєстру вимірювальних приладів.

Однак на ринках все частіше використовуються ваги сумнівної якості, які неправильно вимірюють. Основна причина цього - їх відносна дешевизна. Але, відзначають в метрологічній службі, якщо проводити метрологічну атестацію, витрати на ваги, на яких не було відповідних документів, можуть досягати ціни «легальних» ваг.

Ваги без якої-небудь інформації про виробника можуть частіше ламатися, термін їх експлуатації - невеликий. При цьому похибка при зважуванні може бути значною.

Необхідно купувати ваги, що увійшли до державного реєстру вимірювальних приладів і на які є відповідні документи. У документах обов'язково повинна бути точна інформація про виробника. Крім того, повинні бути гарантійні талони, а також відомості про повірку або занесення до держреєстру. Якщо ж цього немає, то, принаймні, повинен бути документ про проведення метрологічної атестації.

Кожні 12 місяців ваги повинні проходити повірку, якщо за результатами метрологічної атестації не було зазначено інший період. Граничний термін експлуатації ваг - 15 років. При перевищенні цього терміну необхідно проводити капітальний ремонт вимірювальної техніки.

Крім того, відзначили в метрологічній службі, вимірювальні гирі теж повинні витримувати ряд вимог, які прописані у законодавстві.

На нараді також обговорювалися нові тарифи на ветеринарні послуги, які вступили в силу в кінці минулого року. На думку підприємців, вони занадто високі і «непідйомні». Тому потребують перегляду. Такий стан справ, стверджують бізнесмени, сприяє тільки розвитку стихійних ринків, на яких часто продаються продукти сумнівної якості та де торговці не сплачують жодних зборів.

Як відзначили представники ветеринарної служби Миколаєва, нові тарифи затверджені наказом Міністерства аграрної політики і обов'язкові для виконання на всій території нашої країни. Однак зараз приймаються пропозиції щодо внесення змін до тарифів. Тому представники ветслужби та мерії попросили директорів ринків та підприємців підготувати свої пропозиції щодо поліпшення ситуації.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru