На даний момент 131 гостей на сайті

Запропоновано посилити відповідальність за порушення правил пожежної безпеки

e-mail Друк PDF

Законопроектом №7233 пропонується встановити такі розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням: для громадян - від 150 до 250 н.м.д.г., для посадових осіб - від 250 до 500 н.м.д.г.

24 жовтня 2017 р. у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №7233 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки". Його авторами є нардепи В. Мисик, В. Развадовський, Я. Безбах та ін.

Проектом пропонується внести зміни:

1) До статті 175 КУпАП, а саме:

- підвищити розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням:

  • для громадян - від  150 до 250 н.м.д.г. (зараз це 0,5-7 н.м.д.г.);
  • для посадових осіб -  від 250 до 500 н.м.д.г. (зараз 2-10 н.м.д.г.).

- доповнити статтю новими складами адміністративних правопорушень, зокрема, порушення вимог улаштування та утримання систем пожежної автоматики, в тому числі автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж, вчинення тих самих дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, а також несанкціоноване перекриття проїздів, під’їздів до будівель, споруд, пожежних водоймищ для пожежної техніки.

2) До статті 270 ККУ . Пропонується підвищити розмір штрафу, який накладається на особу, що порушила вимоги законодавства у сфері пожежної безпеки, що призвело до виникнення пожежі, а також встановити стосовно осіб, на яких покладено обов'язки по дотриманню правил пожежної безпеки, винних у їх порушенні, додатковий вид санкції як позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Крім того, з метою забезпечення принципу правової визначеності, пропонується конкретизувати у примітці до відповідної статті, що під заподіянням шкоди здоров'ю людей або загибеллю людей розуміється заподіяння шкоди здоров’ю або смерть хоча б однієї особи.

Автор:
«Дебет-Кредит»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru