На даний момент 67 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Регіональні новини З добрими новинами для спрощенців

З добрими новинами для спрощенців

e-mail Друк PDF

Державна податкова служба у Миколаївській області інформує платників податків, що Законом України від 24.05.12 №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (далі – Закон України №4834) вдосконалено діюче податкове законодавство. Так, приватні підприємці-спрощенці з 1 липня 2012 року отримали позитивні нововведення.

Відтепер підприємці мають можливість за власним рішенням змінювати групу або ставку податку протягом року (пп. 298.1.5). Також законом визначено, що до платників єдиного податку не застосовуються штрафні санкції за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку (зміни до підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ), не застосовуються адміністративні стягнення (штрафи), передбачені статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неправильність заповнення, у період з 1 січня до 31 грудня 2012 року платниками єдиного податку книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат (Прикінцеві та перехідні положення Закону).

Надається право обирати спрощену систему суб’єктам господарювання, які: здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (такі суб’єкти господарювання належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, для таких платників ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 5%) (зміни до п. 291.5, 293.3); здійснюють кур’єрську діяльність та діяльність з надання послуг зв’язку, що не підлягає ліцензуванню, реалізацію корисних копалин місцевого значення.

Законом України №4834 уточнено порядок віднесення до суми доходу платника єдиного податку вартості безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), визначення дати отримання доходу платника єдиного податку (зміни до пп. 292.3 і 292.6).

Змінами встановлено, що у 2012 році ставка у розмірі 15 відсотків не застосовується для платників єдиного податку першої та другої груп, якщо підприємцем отримувалися доходи від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві.

Слід додати, що не є підставою для прийняття органом ДПС у 2012 році рішення про відмову у видачі фізичній особі — підприємцю свідоцтва платника єдиного податку за наявності на день подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування податкового боргу з єдиного і фіксованого податків, який виник за наслідками обліку в податкових органах у лютому 2011 року, а також податкового боргу, який виник з єдиного податку за січень 2012 року (зміни до підрозділу 8 Перехідних положень ПКУ).

Крім того, вже за ІІІ квартал поточного року юридичні особи, фізичні особи-підприємці та платники єдиного податку звільняються від збору за спецводокористування, якщо задовольняють виключно власні питні та санітарно-гігієнічні потреби.

Прес-служба ДПС у Миколаївській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru