ВРУ розблокувала підписання закону про відміну книг обліку для ФОП та зміни до Закону №466

Вівторок, 21 липня 2020, 19:11
Друк
21 липня Рада розблокувала підписання законопроекту №2524 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців"


Сьогодні, 21 липня, нардепи не підтримали проект Постанови №2524-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 14 липня 2020 року про прийняття в цілому як закону проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців". За нього проголосували лише 49 нардепів.

Більш того, законопроект №2524 уже підписаний Головою ВРУ Д. Разумковим. Тож тепер очікуємо підпис Президента (про це повідомимо додатково).

Нагадаємо, що саме цим законом передбачено внесення змін до Закону №466, яким була запроваджена податова реформа.

Поки що офіційний текст закону не оприлюднений.  Як зазначено на сайті ВРУ, Законом передбачено удосконалити роботу Електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу. Зокрема:

Нагадаємо, що за інформацією з рішення Комітету ВРУ від 30 червня законопроектом був запропонований комплекс заходів з удосконалення ПКУ в частині:

  1. реалізації прозорих механізмів щодо обмежень при застосуванні розумної економічної причини (ділової мети);
  2. встановлення правової визначеності в частині відсутності у вини платника податків у податковому правопорушенні ознак правової презумпції в межах інших видів юридичної відповідальності;
  3. зменшення розмірів окремих штрафів;
  4. перенесення строків щодо застосування норм по контрольованим іноземним компаніям, нових правил взяття на облік нерезидентів, що здійснюють діяльність через постійні представництва та встановлення відповідних перехідних періодів.

Також передбачається перехідний період на виконання вимог закону для нових платників податку у зв’язку з появою нових підакцизних груп товарів, а також можливість врахування залишків таких товарів