На даний момент 56 гостей на сайті

Внутрішнє навчання: опрацювання змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

e-mail Друк PDF

09 січня 2020 року в Управлінні Держпраці у Миколаївській області відбувся семінар для інспекторів праці Управління щодо  здійснення інспекційних відвідувань у рамках внесених змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Нагадаємо, що 31 грудня 2019 набрали чинності зміни внесені постановою    Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1132 до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Порядок ), згідно яких Порядок викладено у новій редакції  та опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 31.12.2019 № 251.

Під час семінару  наголос було поставлено на суттєві зміни, які відбулися у Порядку. Зокрема, інспекторам праці зауважили, що заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю наразі здійснюються лише у формі інспекційних відвідувань. Усі заходи контролю, крім  заходів з питань виявлення неоформлених трудових відносин, проводяться відповідно до вимог частин четвертої і п’ятої статті 2 Закону  України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Крім того, під час проведення інспекційного відвідування інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення, перед підписанням акта інспекційного відвідування надати копію відповідного направлення на проведення інспекційного відвідування та внести запис про його проведення до відповідного журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) об’єкта відвідування (за його наявності). Тобто, наразі в інспектора праці відсутній  обов’язок повідомляти об’єкт відвідування про проведення інспекційного відвідування.

Перед підписанням акта інспекційного відвідування об’єкт відвідування має бути поінформований  про свої права та обов’язки, тим паче що кількість прав об’єкта відвідування за новою редакцією Порядку збільшилось.

Також, зазначалося, що за результатами інспекційного відвідування як й раніше складаються акт інспекційного відвідування, а в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю — припис щодо їх усунення, але новелою Порядку стало  попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Наприкінці семінару було відзначено про нову редакцію перешкод, які чинить об’єкт відвідування щодо діяльності інспектора праці. Наразі чорним по білому зазначається, що ненадання на письмову вимогу інспектора праці інформації необхідної для проведення інспекційного відвідування кваліфікується як перешкода.

З повним текстом постанови КМУ від 04.12.2019 № 1132 можна ознайомитись за посиланням.

Останнє оновлення ( Четвер, 09 січня 2020, 15:34 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru