На даний момент 172 гостей на сайті

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗУ "ПРО ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ"

e-mail Друк PDF

6 вересня 2012  |  Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про захист персональних даних" (щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері)

Законопроектом (реєстр. №10472-1) пропонується змінити сферу дію Закону "Про захист персональних даних", в тому числі визначивши, що його дія поширюється на всі дії з обробки персональних даних, а не тільки в базах персональних даних.

Зокрема, пропонується врегулювати питання транскордонної передачі персональних даних, визначити країни Європейського економічного простору, а також країни, які підписали Конвенцію Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних, такими, що забезпечують належний рівень захисту персональних даних, випадки передачі персональних даних до інших країн.

Окрім цього, пропонується розширити підстави обробки персональних даних в порівнянні з діючою редакцією Закону "Про захист персональних даних". Так, до існуючих підстав обробки персональних даних (згода на обробку і на підставі закону) пропонується додати: укладання та виконання правочину, стороною якого є суб’єкт персональних даних, або який укладено на користь суб’єкта персональних даних, або для здійснення заходів, які передують укладанню правочину на вимогу суб’єкта персональних даних, виконання володільцем бази персональних даних взятого на себе зобов’язання, задоволення державних інтересів або виконання офіційних повноважень, покладених на володільця бази персональних даних або на третю особу, якій передаються ці дані, захист життєво важливих інтересів суб’єкта персональних даних.

Законопроект також передбачає виключення з державної реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язане із забезпеченням і реалізацією трудових відносин, та членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій.

Окрім цього, проектом пропонується узгодити між собою норми законів "Про захист персональних даних", "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію".

Проектом закону також передбачається розширити права суб’єктів персональних даних, зокрема на заперечення обробки своїх персональних даних, внесення застережень стосовно обробки своїх персональних даних, оскарження обробки персональних даних та відкликання згоди на обробку персональних даних.

Також пропонується забезпечити реалізацію принципів "прозорості" та "чесності" обробки персональних даних.

За матеріалами rada.gov.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru