На даний момент 200 гостей на сайті

Увага! Під час карантину Держпраці ретельно вивчає порушення роботодавців для майбутніх перевірок

e-mail Друк PDF
За час карантину Держпраці буде збирати інформацію про порушення та потім прийде на перевірки

Держпраці у Донецькій області нагадує, що Постановою КМУ №211 з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин.

На позачерговому засіданні 17 березня, Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19),  «за»  – проголосували 344 депутати.

Згідно з законопроектом:

  • на період карантину, роботодавець може дозволити працівнику, у тому числі держслубовцю, працювати вдома;
  • власники підприємств, установ, організацій можуть змінювати режим роботи, щодо прийому та обслуговування осіб;
  • з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням та строків надання адміністративних та інших послуг.

У зв’язку з введенням карантину на період його дії заборонено проведення заходів контролю за дотриманням  законодавства. Тобто, інспекторами праці  у цей період не будуть здійснюватися інспекційні відвідування суб’єктів господарювання. Проте в цей період робота буде продовжуватися по наступних напрямках:

  • розгляд звернень громадян відповідно до вимог Закону «Про звернення громадян»;
  • у разі наявності підстав – спрямовуються листи щодо погодження проведення заходів контролю після закінчення карантину в країні;
  • аналізується інформація, яка отримана з публічних джерел, від правоохоронних органів, ПФУ та Держстату з метою визначення кола суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про працю та щодо яких наявні підстави для здійснення заходів контролю у період після карантину;
  • надаються консультації громадянам та підприємцям за допомогою електронної пошти та засобів мобільного зв’язку тощо.

Так,  лише за період дії карантину, з 12 по 23 березня, інспекторами праці м.Маріуполя розглянуто 46 звернень громадян, 4 листа спрямовано до Держпраці щодо погодження заходів контролю після закінчення періоду карантину,  надано 53 консультації електронними засобами зв’язку.

***

Джерело Держпраці у Донецькій області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru