На даний момент 158 гостей на сайті

Увага! Незабаром з'явиться нова форма декларації з ПДВ

e-mail Друк PDF
За інформацією від ДПС, оновлення форми декларації з ПДВ пов'язано з введенням банківських рахунків за IBAN та скасуванням окремого звіту про податкові пільги з 1 січня 2020 року

9 жовтня 2019 року ДПСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну (завантажити), яким пропонується затвердити зміни до:

1) форми декларації з ПДВ (завантажити). Зокрема, в новій редакції буде викладено додаток 6 „Довідка (Д6) (завантажити). Він подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів.

2) уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (завантажити)

3) Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (завантажити);

4) форми розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Її буде викладено у новій редакції (завантажити).

Чому вносяться зміни?

Проект наказу розроблено відповідно до вимог Закону № 875-XIп. 2 постанови КМУ  № 1233, з урахуванням змін, внесених постановою КМУ №891 та п. 6 Порядку № 1233.

У зв’язку з постановою КМУ №891 з 1 січня 2020 року змінюється порядок обліку податкових пільг. Зокрема, скасовується обов’язок подання платниками податків Звіту про суми податкових пільг. Такі платники будуть зобов’язані вести облік податкових пільг з одночасним відображенням інформації про суми податкових пільг у податковій звітності (у тому числі й у податковій звітності з ПДВ).

Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити, зокрема, такі дані:

  • код пільги;
  • найменування пільги згідно з Довідником пільг;
  • сума податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги.

Крім того, проект наказу приведено у відповідність до вимог постанови НБУ від 28.12.2018 року №162 щодо формування номера банківського рахунку відповідно до Національного стандарту України „Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ). ДСТУ-Н 7167:2010”.

Проте на сьогодні форми звітності з ПДВ, затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, не дають можливості реалізувати норми постанови № 1233, з урахуванням змін, внесених постановою № 891.

З огляду на зазначене, й  виникла необхідність у внесенні змін до Порядку №21 та скасуванні Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України.

Коли набере чинності наказ?

Цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім пунктів 1 та 3 цього наказу, які наберуть чинності з 1 січня 2020 року. А поки що зауваження та пропозиції до проекту наказу можна надсилати протягом одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна податкова служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну –  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Автор:  Волос Наталія

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru