На даний момент 37 гостей на сайті

УВАГА! Карантин продовжили до 31 серпня, але зі змінами (оновлено)

e-mail Друк PDF
22 липня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні ще на місяць, до 31 серпня
Нагадаємо, що на початку минулого тижня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підтвердив намір щодо продовження карантину ще на місяць. Крім того, у відомстві пропонували внести корективи в правила адаптивного карантину. Але згодом Президент України Володимир Зеленський заявив, що у карантина мають бути чіткі рамки. Він проти продовження карантину більше ніж на місяць. Про це ми писали тут.
І ось сьогодні, 22 липня, на черговому засіданні Уряд прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 серпня. Відповідну постанову розробило Міністерство охорони здоров'я. Щоправда, текст її поки що не оприлюднений (про це повідомимо додатково).
«Залежно від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС», — зазначив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
При цьому він наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.
«Усі критерії розроблені на основі нашого досвіду та досвіду західних партнерів... «Зелена зона» не означає повне зняття карантину», — підкреслив Максим Степанов.
Йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:
  • у громадських будівлях обов'язковим є носіння маски або респіратора;
  • проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.
Відповідно до постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:
  1. завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
  2. середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  3. коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
  4. показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.
Залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.
Зазначимо, дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.
***
***
Джерело
РБК-Україна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru