Уряд підкоригував порядок трудових перевірок Держпраці

Вівторок, 21 липня 2020, 19:24
Друк
Уточнено, що перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці. А також підкориговано підстави для інспекційних відвідувань Держпраці


Кабмін постановою від 08.07.2020 р. №617, серед іншого, вніс зміни до  постанови  КМУ від 21.08.2019 р. №823 "Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю".

Зокрема, у Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю уточнено, що:

Крім того, оскільки сферою регулювання трудових відносин тепер займається Мінекономіки (замість Мінсоцполітики) будуть перезатверджені форми службового посвідчення інспектора праці та картки обліку даних інспектора праці.

Відповідно у Порядку уточнено, що до затвердження Мінекономіки зазначених форм будуть застосовуватися форми службового посвідчення та картки обліку даних інспектора праці, затверджені Мінсоцполітики.

Також Мінекономіки визначить порядок складення та форми акта, висновку. До їх затвердження застосовується Порядок складення та форми акта, висновку, вимоги, затверджені Мінсоцполітики.

Підкориговано й підстави для здійснення інспекційних відвідувань в частині інформації, яка надходить до Держпраці та є підставою для перевірок. Так, вилучено інформацію:

- Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

- Пенсійного фонду та його територіальних органів про роботодавців:

Станом на 21.07.2020 р. постанова не набрала чинності.