На даний момент 86 гостей на сайті

У Раді заблокували підписання податкової реформи (законопроекту №1210)

e-mail Друк PDF

Н. Южаніна, О. Гончаренко та С. Федина зареєстрували у Раді проект Постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та в цілому законопроекту №1210

Нагадаємо, що 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1210, чим дала старт черговій податковій реформі в Україні. Про це ми писали тут.

А вже наступного дня, 17 січня, у ВРУ Н. Южаніна, О. Гончаренко та С. Федина зареєстрували проект Постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та в цілому законопроекту №1210.

Як зазначено у пояснювальній записці, розгляд цього проекту Закону відбувався із порушенням встановленої Регламентом ВРУ процедури розгляду законопроектів у другому читанні. А отже, прийнятий закон не може вважатися прийнятим відповідно до закону і рішення про його прийняття підлягає скасуванню у передбачений Регламентом спосіб.

Зокрема, відповідно до Регламенту законопроект, підготовлений до другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього мають надаватися народними депутатами не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на засіданні ВРУ. Проте і сам проект Закону, і супровідні документи були оприлюднені на сайті ВРУ за день до голосування (15 січня 2020 року ввечері).

При цьому до порівняльної таблиці до другого читання народними депутатами було внесено 2196 поправок. Текст порівняльної таблиці охоплює 1095 сторінок, що потребувало достатнього часу для розгляду та опрацювання.

Таким чином, до розгляду проекту постанови у сесійній залі глава Ради Дмитро Разумков не зможе підписати даний проект закону та передати його на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Згідно з інформацією на сайті ВРУ, наступна сесія Верховної Ради  розпочнеться у вівторок 4 лютого 2020 року.

***

Звертаємо увагу, що остаточного тексту Закону ще немає. Про його появу повідомимо додатково та в окремій аналітиці проаналізуємо, якщо щось змінилося.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru