На даний момент 131 гостей на сайті

У працівника невиробнича травма — які документи складає роботодавець

e-mail Друк PDF

Якщо працівник приносить на підприємство лікарняний, в якому підкреслено причину непрацездатності «невиробничі травми», комісія із соцстраху повинна з’ясувати обставини та причини отримання даної травми працівником. Для цього комісія розглядає:

  • пояснення застрахованої особи;
  • акт за формою НТ (невиробничий травматизм);
  • інші документи, які дають змогу визначити обставини отримання травми.

Акт за формою НТ, затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 № 270. Також даною постановою затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру (далі – Порядок). Згідно Порядку, на підприємстві утворюють комісію, яка розслідує нещасні випадки, що стались з працівниками.

Мінсоцполітики пояснило: якщо на день призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності було проведено розслідування нещасного випадку невиробничого характеру і складено акт за формою НТ, то комісія із соцстраху враховує висновки розслідування. І вже потім приймає рішення щодо призначення або відмови у призначенні допомоги.

Якщо розслідування нещасного випадку не проводили, комісія із соцстраху має право з'ясувати обставини, за яких стався нещасний випадок, і винести відповідне рішення щодо оплати лікарняного листка. При цьому акт за формою НТ (невиробничий травматизм) вона не складає, оскільки це не є її компетенцією.

Спеціалісти міністерства відмітили: законодавством не передбачено обов’язкову наявність акту розслідування нещасного випадку невиробничого характеру щоб призначити допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Лист Мінсоцполітики від 26.02.2019 р. № 113/0/247-19

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru