На даний момент 123 гостей на сайті

Про роботу Регіональної ради підприємців в 2017 р.

e-mail Друк PDF

30 листопада в Миколаївській облдержадміністрації відбулось засідання Регіональної ради підприємців при Миколаївській ОДА, в якому прийняли участь крім її членів представники ГУ ДФС України в Миколаївській області, Управління Держпраці, Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА, підприємці.

Фото Регіональна Рада підприємців при Миколаївській ОДА.

В порядку денному було передбачено 2 звіти: голови Ради Герасимчук О.А. по проведеній роботі Регіональною радою в 2017р. та директора Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській обл. Євсєєва В.Б. по виконанню Програми розвитку підприємництва в 2017р.


Фото Регіональна Рада підприємців при Миколаївській ОДА.

Герасимчук О.А. зазначила, що початок цього року був дуже непростим для підприємництва, адже вступила в дію низка законів, які на десятки-сотні тисяч грн. збільшили відповідальність бізнесу за порушення податкового та трудового законодавства, особливо за не оформлення найманих працівників та несвоєчасну/не в повному обсязі  виплату заробітної плати. Щоб не допустити розорення  підприємств та підприємців, голова Ради  організувала проведення цілої низки  зустрічей бізнесу з представниками ДФС України в Миколаївській області, обласним Центром зайнятості,  Управлінням Держпраці  проводлись семінари для бізнесу. Без уваги голови Ради не залишились і підприємці районів, для яких протягом січня та лютого 2017р.  були проведені виїзні семінари в Очаківському, Миколаївському, Новоодеському районах та м. Южноукраїнськ.  Протягом двох місяців систематично проводились практичні заняття з бізнесом по відпрацюванню нових і дуже складних розрахунків по виконанню вимог  законодавства про працю. Така практика втілювалась в життя вперше. Як показав час, і для бізнесу,  і для контролюючих органів  таке спілкування було корисним, а його ефективність позначилась вже з перших місяців  – бізнес  без стресів   і паніки перейшов до роботи в  нових умовах.

Наступним  важливим  кроком в роботі Ради стала робота по зменшенню ставок єдиного податку і податку на нерухомість, метою якого було зменшення податкового навантаження на бізнес у зв’язку  з різким підвищенням  мінімальної заробітної плати. Завдяки активності членів Ради в м. Миколаєві та деяких районах області вдвічі знижені ставки єдиного податку та податку на нерухомість.  В м. Миколаєві при цьому зменшені ставки  не тільки на  комерційну нерухомість, а й  на житлову. Результати цієї роботи  дуже вагомі, адже ставки вищезазначених податків найнижчі  в Україні. Члени Ради активно співпрацювали  з податківцями щодо своєчасного проведення перерахунків ставок єдиного податку, які в податкових інспекціях області проводились не в автоматичному режимі, а в ручному. При проведенні цієї роботи паралельно проводилась робота по переведенню бізнесу на спілкування  з фіскальними органами через електронні кабінети, а це вже зовсім інший формат роботи. Слід зауважити, що при проведенні цієї роботи жодної копійки ні з обласного ні з міського бюджету не використовувалось.

2017р. відзначився тим, що з ініціативи голови Миколаївської облдержадміністрації Савченка О. та підтримки депутатів обласної ради були виділені кошти на часткове відшкодування відсоткових ставок по кредитам для розвитку бізнесу.

За  сприяння Регіональної ради в березні 2017р. було проведено засідання круглого столу стосовно  можливостей пільгового кредитування  МСБ банками м. Миколаєва та можливостей отримання   з областного бюджету  компенсації  відсотків по кредитам. За результатами зустрічі було сформовано делегацію для участі в Першому фінансовому ярмарку, який відбувся в Києві 4 квітня 2017р. Цей захід  відкрив для бізнесу нові можливості взаємодії з  банками, які представляли себе на ярмарку: «Укргазбанк», Банк «Південний», «Приватбанк», «Райфайзенбанк Аваль» та інш.  Наскільки ефективний цей захід для бізнесу покаже вже 2018р.т.я. планується проведення такої Ярмарки щорічно,  а  бізнес  за цей час має визначитись в потребі кредитного ресурсу для свого розвитку.

В зв’язку з надходженням до голови Регіональної ради скарг на обмежений доступ  бізнесу до комунального майна Миколаївської міської ради та неправомірні дії з боку  профільної  депутатської комісії, яка присвоїла невластиві їй функції по наданню висновків на подовження (/неподовження) договорів оренди, була проведена перевірка та проаналізовано стан справ у цій сфері. Виявлені недоліки  були обговорені на засіданні круглого столу за участю бізнесу, керівників управління комунального майна, депутатів  міської ради та секретаря міської ради Казакової Т. По результатам  круглого столу  прийнято рішення  щодо створення об’єднаної робочої групи в складі членів Регіональної ради, депутатів міської ради та представників Управління комунального майна для розробки нового «Положення  про оренду комунального майна», яке спроможне забезпечити  прозорість та спрощений порядок доступу бізнесу до комунального майна, впорядкувати строки розгляду заяв на отримання майна в оренду та подовження існуючих договорів. Більше 3-х місяців чекали від тодішнього міського голови  О. Сєнкевича  відповідного розпорядження, на превеликий жаль воно з’явилось майже перед самим його імпічментом. Для ефективного вирішення виявлених проблем  Радою прийнято рішення  поновити цю роботу після обрання нового міського голови та перезавантаження депутатського корпусу.

В серпні 2017 Голова Ради  О. Герасимчук   прийняла участь в засіданні Міжрегіонального круглого столу в м. Суми «Місце малого та середнього бізнесу в економіці України». В ході круглого столу учасниками було обговорено питання стосовно  ролі  МСБ в наповненні  Державного та місцевого бюджетів, визначені умови, які перешкоджають  веденню бізнесу, сприяють його тінізації та створюють недобросовісну конкуренцію. Одною із основних  цілей  цього заходу було  обговорити з депутатами ВР два законопроекти №6757 та №6759, якими вносилися зміни до Податкового Кодексу і які безпосередньо стосувалися МСБ і мали створити значно гірші умови для його роботи.

Голова Регіональної ради  Герасимчук О.  5 вересня 2017р. прийняла участь в брифінгу в Верховній раді України, на якому виступила зі зверненням до голови та депутатів  ВРУ  з 6 вимогами, які мають вирішити основні проблеми, з якими  сьогодні змушений боротись малий бізнес. Зазначене звернення було підтримано Президентом України Порошенко П., який в своєму зверненні 7 вересня 2017р. до депутатів  Верховної ради наголосив, що Верховна Рада має забезпечити малому та середньому  бізнесу комфортні умови для розвитку: зберегти спрощену систему оподаткування, перестати приймати важливі законодавчі норми по внесенню змін до Податкового Кодексу за годину до Нового року. Це ще одна велика перемога бізнесу.


Фото Регіональна Рада підприємців при Миколаївській ОДА.

Директор Регіонального фонду підтримки підприємництва  В. Євсєєв   відзвітував перед членами Ради про виконання Програми  розвитку  підприємництва в Миколаївській області в 2017 р. та доповів про результати впровадження Програми відшкодування відсоткових  ставок по кредитам з обласного бюджету. На  сьогодні бізнесом вже освоєно більше ніж 1млн 700 тис грн компенсації. Приємно, що цією программою користуються більше всього  фермерські господарства та виробничі підприємства, крім того це нові робочі місця, збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Членами ради була отримана дуже цікава інформація, щодо проведених РФПП  програм по навчанню молоді правилам ведення бізнесу:  створено студентський бізнес інкубатор, працює бізнес інкубатор «Друге дихання».  Як для підприємців м. Миколаєва так і бізнесу, що працює в районах області організовано систему надання консультацій, декілька років працює Мережа дистанційних консультативних центрів.  Консультації можуть отримати не тільки працюючі підприємці, а також всі бажаючі зайнятись бізнесом. За 11 міс. 2017 р. з обласного бюджету  використано на програму розвитку підприємництва 359, 3 тис. грн.


Фото Регіональна Рада підприємців при Миколаївській ОДА.

В Регіональній раді стало вже традицією запрошувати на засідання представників контролюючих органів з якими бізнес більше всього стикається в своїй роботі – фіскальну  службу, Держпродспоживінспекцію, управління Держпраці.

Цього разу на засіданні були присутні начальник Управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській обл. Володимир Решетник та заступник начальника Управління держпраці Яна Скуратовська. Членам Ради була надана інформація щодо результатів роботи служб в 2017р. та озвучені  плани на 2018р. Слід зауважити, що  незважаючи на те, що з 1 січня 2018р. мораторій на перевірки вже не діє, контролюючими органами різко зменшеншується кількість перевірок (майже вдвічі). На сайті Державної Регуляторної служби зазначено кількість 27 171 тис. перевірок  на 2018р. В той час коли на 2017р.  було заплановано близько 48 тис. Але бізнес має розуміти, що поряд з плановими існують позапланові перевірки і в будь якому разі бізнесу  необхідно бути готовими до  їх   проведення. Для бізнесу це неминуче банкрутство і втрата майна. Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у  Миколаївській області Решетник В. М. проінформував учасників про зміни в Податковому законодавстві, які будуть діяти з 1 січня 2018 року. Перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська у своєму виступі зазначила, що з міськими радами міст обласного значення та об’єднаними територіальними громадами проводиться постійна робота щодо вжиття останніми заходів по впровадженню посади інспекторів праці, що на їх думку, дасть  позитивні результати. Наприклад, посвідчення інспектора праці органів місцевого самоврядування вже отримано представниками Вознесенської та Южноукраїнської міських рад, Прибужанівської сільської ради Вознесенського району. Очаківською міською радою направлені до Держпраці документи на отримання посвідчення інспектора праці. Також вона розповіла як проходили перевірки бізнесу з питань праці в 2017 році,як  і скільки було  застосовано  штрафів до  СПД за порушення вимог трудового законодавства, на превеликий жаль показники сумні. В Миколївській області в 2017р. застосовано найбільші штрафні санкції за неоформлення найманих працівників  більше ніж 2 млн. грн. Бізнесу є над чим задуматись.

На завершення зустрічі голова Регіональної ради О.Герасимчук  звернула увагу на  проблеми, які виникли у бізнесу з такими монополіями як Обленерго так Облгаз Членами Ради було узгоджено проведення спільного Круглого столу бізнесу з керівним складом цих організацій та Антимонопольного комітету на лютий 2018р. На січень 2018р. було заплановано проведення зустрічі членів ради від м. Миколаєва з керівним складом Управління Держпраці у Миколаївській обл. з питань перевірок  стосовно оформлення трудових відносин на підприємствах, щодо участі фахівців органів місцевого самоврядування, які будуть наділені правом проведення перевірок. На лютий 2018р. заплановано проведення зустрічі з керівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій в Миколаївській обл. Питання які виносяться на розгляд в 2018 році не є сталими і їх обсяг та коло питань залежатиме від пропозицій бізнесу.

Останнє оновлення ( Понеділок, 18 грудня 2017, 10:49 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru