На даний момент 80 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Статті Про перевірки держінспекції (лист)

Про перевірки держінспекції (лист)

e-mail Друк PDF

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 15.06.2011 р. N 216/0/6/46-11

Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю розглянув звернення щодо надання роз'яснень з питань застосування КУпАП органами Державної інспекції праці Україна з питань праці і повідомляє.

Згідно з Положенням про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. N 386/2011, посадові особи Держпраці здійснюють свої повноваження, в тому числі шляхом проведення перевірок підприємств, установ та організацій усіх форм власності та у фізичних осіб , що використовують найману працю.

У процесі перевірок державні інспектори праці перевіряють діяльність службових осіб об'єктів перевірок, наділених організаційно-розпорядчими або адміністративно-господарськими повноваженнями (нарахування та виплата заробітної плати, внесення запису до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи, забезпечення належних умов праці і т. д.), на предмет дотримання ними вимог законодавства про працю.

Таким чином, враховуючи специфіку провадження господарської діяльності фізичними особами - підприємцями, зазначені суб'єкти господарських відносин можуть використовувати організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські повноваження особисто або уповноважити на їх здійснення іншу особу.

У разі якщо фізична особа - підприємець особисто здійснює зазначені вище функції, то воно і є тим службовою особою, уповноваженою на здійснення організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, яка зобов'язана в процесі їх здійснення дотримуватися вимог законодавства про працю. А в разі невиконання законних вимог державного інспектора праці щодо усунення виявлених порушень несе відповідальність за порушення вимог статті 1886 КупАП.

Заступник Голови
Державної інспекції

України з питань праці

В. Іванчак

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru