На даний момент 91 гостей на сайті

Прес – реліз: Бізнес – спільнота Миколаєва визначилась з основними вимогами до майбутніх кандидатів у депутати

e-mail Друк PDF

 

 

11 липня 2015 року бізнес-спільнота Миколаєва створила Коаліцію для напрацювання вимог до майбутньої влади. На протязі липня-вересня бізнес активно обговорював питання, які заважають його  розвитку та формував вимоги до майбутньої місцевої влади. Всього було проведено більше 10 спільних засідань в форматі фокус-груп з метою узгодження пропозицій пріоритетних реформ щодо розвитку малого та середнього бізнесу в м. Миколаєві на період 2016 -2020 років. Прийняли участь у спільних обговореннях більше 123 представників МСБ різних галузей. По результатам роботи фокус-груп напрацьовано більше 40 вимог  на національному і місцевому рівнях, з яких після проведення опитування бізнесу в форматі анкетування обрано топ 10 вимог, що пропонуються для обговорення на круглому столі з подальшим включенняv їх в Меморандум для підписання  з політичними партіями і кандидатами в депутати. Круглий стіл відбудеться 23.09.15р. в приміщенні бібліотеки Будинку творчості по вул. Адміральська, 31 о 14.00год. Захід проводиться в рамках програми «Впевнений бізнес-заможна громада»

В якій  державі ми хочемо жити і в яких умовах працювати – ось кутові питання, які ставилися бізнес-спільнотою при напрацюванні вимог до влади. На жаль ми живемо в країні, де законодавство наскрізь пронизано корупціогенними чинниками, непрозоре, розпливчате і перевантажене нічого не значущими нормами і описаннями, які взагалі несприйнятливі для розуміння, спрямоване на створення корупційних схем, законодавство, в якому не закладені підвалини для економічного розвитку. Найважливіше місце в цьому посідає податкове законодавство і закони, що стосуються його напряму або побічно, як-то горезвісні закони «Про РРО» і «Про акцизний податок». Найбільшою проблемою законодавства в Україні є закладені принципи його творення – з верху до низу і його законотворці – Кабінет Міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство економіки і т.п., які настільки відірвані від життєвих реалій, що всі їх творіння - зашморг на шиї бізнесу, тут вже не до розвитку, аби вижити. Проблеми національного законодавства породжують такі ж спотворені норми і на місцевому рівні. Тому за часи незалежності в Україні склалась ненормальна ситуація – держава протистоїть бізнесу, вони не партнери, а вороги, де метою і завданням фіскальних органів є не допомога бізнесу, а стягнення якомога більше податків і штрафів, де фінансові санкції в великих розмірах застосовуються навіть за помилки, де завдяки закону «Про єдиний соціальний внесок» відбулось масове закриття підприємницької діяльності і перехід бізнесу в тінь, а заробітна плата виплачується в конвертах, де на законодавчому рівні закріплено право монополістів (Обленерго і Облгаз) вимивати оборотні кошти у бізнесу і безвідсотково користуватись його коштами за рахунок попередньої оплати за користування електроенергією і газом на 2-3 місяці наперед, де окремі норми (особливо будівельні і пожарні), діють ще з часів Радянського Союзу і направлені виключно на отримання хабарів, і цей перелік можна продовжувати до безкінечності.

Формуючи вимоги до політичних сил і кандидатів в депутати, бізнес-спільнота своїм основним завданням вважала внесення таких змін на місцевому рівні, які могли б стати перешкодою для корупції і створити прозорі і справедливі умови для всіх підприємців в тому числі:

- вдосконалення роботи Центру адміністративних послуг, шляхом встановлення програми, яка дасть можливість кожному громадянину м.Миколаєва відслідковувати рух документів по управлінням та відділам міської ради з моменту подання заяви до ЦАП до кінцевого вирішення питання та забезпечити публічний доступ до цієї інформації в електронному варіанті .

-створення реєстру усіх земельних ділянок на території міста Миколаєва, в якому зазначені . вільні та зайнятті площі і повна інформація про власників (користувачів), цільове призначення, розмір плати і інш.

- створення єдиного реєстру електронних заявок на відведення земельних ділянок в м. Миколаєві, де повинні бути дані про заявника, дата заявки,адреса земельної ділянки, результати розгляду. В разі відмови заборонити у майбутньому зазначену земельну ділянку відводити іншій особі;

- забезпечення відкритого доступу до цієї інформації на сайті Миколаївської міської ради;

- демонополізація присвоєного Обленерго і Облгаз права на виготовлення технічних умов, проектів та здійснення монтажних робіт. Скасування 100% передплати за електроенергію та газ;

- розроблення  комплексної схеми розміщення місць для тимчасових споруд (торгових кіосків ,павільйонів), малих архітектурних форм ( носіїв зовнішньої реклами, альтанок іт.п.) з урахуванням вимог ДСТУ та зовнішнього архітектурного вигляду в м.Миколаєві ;

- розроблення комплексної програми розвитку підприємництва у місті Миколаєві  до 2020року, визначення основних пріоритетів розвитку та створення механізму фінансової підтримки економічно і соціально важливих підприємницьких проектів. Передбачити відповідні видатки у міському бюджеті на виконання цієї програми у розмірі не менше 1% від кошторису та забезпечити громадський контроль за їх використанням

Ці та інші вимоги пропонуються для розгляду на засіданні круглого столу, прийняти участь у якому виявили бажання дуже багато підприємців, бізнес-асоціацій, профспілок.

Така активна позиція бізнесу свідчить про зростання його свідомості і впевненості, що реформи повинні проводитись виключно за нашої участі.

Контакти для спілкування:

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Герасимчук Олена

E–mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Дзицюк Алла

Тел. (0512) 71-71-77,  58-15-19, 067-512-26-52

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru