Представники галузі культури, громадського харчування та дошкільної освіти просять полегшити карантинні обмеження

Вівторок, 27 жовтня 2020, 07:46
Друк

26 жовтня мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зустрівся із представниками галузі культури, громадського харчування та дошкільних освітніх закладів міста. Під час зустрічі йшлося про роботу в умовах карантину.

Нагадаємо, що днями містяни, зайняті в даних сферах міського господарства, публічно звернулися до керівників Миколаєва і області з проханням про допомогу. З понеділка, 26 жовтня, Державною комісією з питань ТЕБ та НС у Миколаєві встановлено «червону» зону епідеміологічної небезпеки. Суттєві обмеження торкнулися кількох десятків тисяч миколаївців, які нині під загрозою втрати роботи.

Як і обіцяв, Олександр Сєнкевич вислухав аргументи та пропозиції ініціативної групи.

За словами завідувача відділу музичного мистецтва естради МКММ, президента МОГО «Миколаївський ДЖАЗ-Клуб» Володимира Алєксєєва, підготоване спільне офіційне звернення від представників сфер культури та громадського харчування. У листі викладено такі пропозиції:

- дозволити проведення масових заходів, у тому числі, вистав, концертів, фестивалів, виставок чи експозицій, кіносеансів у кінотеатрах і закладах культури міста та області всіх форм власності за заповнюваності не більше 50 % від кількості місць, де організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції;

- дозволити проведення культурних заходів на відкритих вуличних майданчиках із обмеженою територією з розрахунку 1 людина на 5 кв. метрів;

- дозволити проведення заходів, у тому числі, конференцій, банкетів, корпоративних заходів тощо в розважальних закладах, у тому числі, закладах громадського харчування області та міста всіх форм власності, із заповнюваністю не більше 50 % місць, де організатор забезпечує дотримання фізичної дистанції та санітарних вимог;

- дозволити закладам громадського харчування працювати до 22 години.

— Ми нічого нового не вигадували, — каже Володимир Алєксєєв. — Просимо дозволу працювати, як і раніше, коли виконувалися всі санітарні норми. І це підтверджували правоохоронні органи під час перевірок. У жодного закладу не було проблем. Особисто проводив масові концертні заходи з дотриманням усіх карантинних норм, усе було добре, нарікань на нас немає — ми вміємо організовуватись. І коли Міністерство культури 24 жовтня приймає рішення, що кінотеатрам можна працювати, виникає питання — чим кінотеатри відрізняються від театрів? Нам закидають те, що в нас не нагальні потреби. Мовляв, транспорт закрити не можна, бо місто стане. Так само і з магазинами. Однак, у галузі культури працюють тисячі людей, які через таке рішення залишаться без роботи, без коштів для існування. Це несправедливо, це - подвійні стандарти. Ми просто просимо дозволити нам працювати, як це вже зроблено в інших містах. Зі свого боку, гарантуємо вільний доступ контролюючих органів у будь-який час.

Про дозвіл для подальшої роботи дитячих розвивальних центрів просять також представники дошкільної освіти. Мова не йде про атракціони та розваги, говорять вони. Це робота маленькими групами в приміщеннях, що забезпечені всім необхідним.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров додав, що до міської влади з аналогічним проханням звертаються керівники мистецьких шкіл міста. Для них припинення роботи — це втрата не лише творчого, а й фінансового ресурсу для виплати заробітної платні педагогам та утримання закладів. Просять дозволу займатися індивідуально та малими групами. Готують відповідного листа.

Директорка юридичного департаменту міськради Інна Бочарова роз’яснила, що законодавство не надає повноважень міському голові або місцевій комісії ТЕБ та НС дозволити комусь виходити за межі рішення Державної комісії ТЕБ та НС та провадити будь-яку діяльність, що не передбачена таким рішенням. Міська влада може лише звернутися до центральних органів влади з проханням розглянути альтернативу.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич констатував, що сьогодні на порядку денному три питання, з якими він звертатиметься до державної влади. А саме, дозволити роботу:

-  дитячих садків, а також дитячих розвивальних центрів, бо працюючі батьки не можуть залишати малюків вдома без нагляду;

-  сфери громадського харчування, що готова до певного обмеження графіку, як це наразі вирішено в інших містах, що потрапили в «червону» зону;

-  закладів культури — театрів тощо, з дотриманням обмежень за кількістю відвідувачів та дотриманням санітарних норм.

-  Ми підготуємо листа з аргументацією. Сьогодні спробую з цього питання зустрітися з головою облдержадміністрації, крім того, буду «виходити» на Кабінет Міністрів України, в тому числі, Міністра охорони здоров’я України з проханням внести такі зміни в рішення Державної комісії ТЕБ та НС, — зазначив міський голова. — У низці міст, як то Вінниця, Полтава, Івано-Франківськ, що також наразі у червоній зоні, малий бізнес продовжує працювати, хоча й з обмеженнями — до 8–10 години вечора, з дотриманням усіх санітарних норм.

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови