На даний момент 67 гостей на сайті

Працюючим за ЦПД простій не оголошують — Мінекономіки

e-mail Друк PDF

Але при укладанні строкового трудового договору спрацьовують гарантії, встановлені КЗпП

В законодавстві відсутні норм щодо обов'язку роботодавця запроваджувати на підприємстві, в установі, організації простій при зупиненні виконання роботи на підставі ЦПД, викликаному відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотною силою або іншими обставинами.

Про цей нюанс згадали в Мінекономіки у листі від 21.05.2020 р. № 3511-06/32092-09.

Проте, у зв'язку з зупиненням виконання роботи на підставі трудового договору, викликаним відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотною силою або іншими обставинами, на підприємстві, в установі, організації відповідно до вимог КЗпП слід запроваджувати простій.

Розглянута міністерством ситуація ускладнювалась тим, що йшлося про оплачувані суспільно корисні роботи, котрі виконують особи, котрі вчинили адміністративне правопорушення.

Адже відповідно до ст. 3251 КпАП виконують стягнення у вигляді суспільно корисних робіт шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу.

І хоча про оплату праці можна говорити там, де є місце укладанню трудового договору, Мінекономіки стверджує, що чинним законодавством не передбачено обов'язковості укладання трудового договору між порушником та роботодавцем. Проте законодавство не містить також і заборони укладати в даному випадку трудові договори.

Ще один момент, про який згадали у міністерстві - особи, які беруть участь у громадських роботах, проте їх не виконують у зв'язку з запровадженням простою, мають право на оплату часу простою на умовах, визначених ст. 113 КЗпП.

Джерело

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru