На даний момент 247 гостей на сайті

Податківці закликають перевіряти своїх контрагентів на фіктивність

e-mail Друк PDF

Зерно перевозили, контракти підписували, а про фіктивність контрагента не чули? Здійснюючи операції з двома фіктивними підприємствами зернотрейдер «не знав», що їхній директор – торговий представник мережі будівельних гіпермаркетів, який про «засновані» ним фірми ніколи навіть не чув.

Так, під час позапланової виїзної перевірки великого зернотрейдера на підставі податкової інформації про його взаємовідносини з двома фіктивним контрагентами, окрім «стандартних» ознак нереальної підприємницької діяльності: контрагентів немає за місцем реєстрації, зміни номенклатури придбаного - реалізованого товару та послуг, відсутності працівників та основних засобів для здійснення господарських операцій, працівники Офісу виявили ще більш цікаві факти.

Директор, а він же і «засновник» підприємств-контрагентів – торговий представник мережі будівельних гіпермаркетів. Про свої, як виявилося потім, аж сім підприємств, які були зареєстровані на нього у різних областях України він навіть не здогадувався. Чоловік весь час перебував на основному місці роботи, де фіксується час та кількість відпрацьованих годин, тож, здійснювати керівництво цими підприємствами та підписувати контракти з зернотрейдером просто не міг.

За висновками науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, підписи на документах, виписаних, начебто, від його імені фіктивними підприємствами для зернотрейдера - здійснені іншими особами.

Крім того, водії, які здійснювали перевезення вантажу, жодного стосунку до вказаних підприємств теж не мали – замовлення отримували по телефону, завантажувались у різних невеликих сільгосппідприємств, та розвантажувались у зернотрейдера.

Тому, шановні платники, плануючи співпрацю з контрагентами, перевіряйте своїх партнерів на доброчесність. Завдяки розширенню опцій електронних сервісів це можна зробити он-лайн у режимі реального часу. При виникненні будь-яких сумнівів, краще відмовтеся від здійснення операцій, адже за співпрацю з фіктивними контрагентами доведеться відповідати вам.

Джерело

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru