На даний момент 45 гостей на сайті

Податківці визначилися, чи буде ЄСВ на допомогу по частковому безробіттю

e-mail Друк PDF

Допомога по частковому безробіттю відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці

В Головному управління ДПС у Київській області роз'яснили, чи є складовою фонду оплати праці виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину, та чи підпадає вона під приціл ЄСВ.

Вони нагадали, що виплачує працівникам таку допомогу роботодавець з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину, за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Сама ж допомога по частковому безробіттю відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (п.3.2 розд.ІІІ Інструкції №5). Отже, вона не є базою нарахування ЄСВ.

Нагадаємо: базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Отже, на суму допомоги по частковому безробіттю, яку отримують роботодавці з Фонду соціального страхування на випадок безробіття і виплачують працівникам, не потрібно нараховувати ЄСВ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru