На даний момент 111 гостей на сайті

Підприємець зареєструвався платником єдиного податку ІІ групи: які особливості?

e-mail Друк PDF
Новостворена ФОП є платником єдиного податку ІІ групи не з дати держреєстрації, а з першого числа наступного місяця

ДПС у Запорізькій області нагадує, що зареєстровані в установленому порядку підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 2-ї групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, новостворена фізична особа – підприємець є платником єдиного податку не з дати державної реєстрації, а з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася така державна реєстрація.

Доходи, отримані у якості платника єдиного податку, включаються до податкової декларації платника єдиного податку (форма затверджена наказом МФУ №369), яка подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

Але, у період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування підприємець перебуває на загальній системі оподаткування, і як наслідок, доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах.

Отже, новостворений підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування 2-ї групи (коли він перебуває на загальній системі оподаткування), подає квартальну податкову декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Сума податкового зобов’язання, зазначена у такій декларації, сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім граничним днем, визначеним для її подання.

Зазначена норма передбачена пп. 49.18.5, пп. 177.5пп. 298.1.2 ПКУ.

Джерело ДПС у Запорізькій області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru