На даний момент 109 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Статті Підприємець, який надає в оренду платнику ЄП житлове приміщення площею до 100 кв. м або нежитлове до 300 кв. м, може обрати другу групу

Підприємець, який надає в оренду платнику ЄП житлове приміщення площею до 100 кв. м або нежитлове до 300 кв. м, може обрати другу групу

e-mail Друк PDF

Приватний підприємець на єдиному податку здійснює роздрібну та оптову торгівлю автозапчастинами, крім того, здає власне приміщення в оренду такому самому платнику єдиного податку. Чи може такий підприємець із 2012 року перебувати у другій групі платників єдиного податку?

Згідно з п. 291.4 ст. 291 глави І розділу XIV ПКУ (глава І набере чинності з 1 січня 2012 року) до другої групи платників єдиного податку належать фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. чт побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 грн.

Дія цього підпункту не поширюється на фізосіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізособи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для третьої групи.

Підпунктом 291.5.3 статті 295 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку фізособи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Таким чином, фізособа-підприємець, яка здійснює оптову і роздрібну торгівлю запчастинами та одночасно надає в оренду приміщення платнику єдиного податку (якщо площа житлового приміщення не перевищує 100 кв. м, а нежитлового приміщення — 300 кв. м), може обрати другу групу, якщо кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу за рік не перевищує 1 млн грн. Якщо площа приміщень перевищує зазначені показники, то фізособа-підприємець не може бути платником єдиного податку.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru