На даний момент 117 гостей і 1 користувач на сайті
  • ortopeder

 

Головна Новини || В законодавстві Статті Оновлений порядок легалізації самочинного будівництва дозволить узаконити його впродовж 10 робочих днів У нашій країні ми постійно стикаємося з проблемою незаконного, самочинного будівництва різного роду споруд, будівель тощо. Доводити тезу про те,

Оновлений порядок легалізації самочинного будівництва дозволить узаконити його впродовж 10 робочих днів У нашій країні ми постійно стикаємося з проблемою незаконного, самочинного будівництва різного роду споруд, будівель тощо. Доводити тезу про те,

e-mail Друк PDF

Закриття бізнесу – досить складний процес. Багато підприємців, отримавши довідку за формою № 22-ОПП, яка є чинною протягом двох місяців, вважають, що процедура закриття завершена. Чи так це насправді? І що ще потрібно знати суб'єктам підприємницької діяльності, які зважилися зупинити свій бізнес?

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи ? підприємця регулюється статтями 46, 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб ? підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV ( далі – Закон).

Відповідно до п. 3 ст. 46 Закону суб’єкт підприємницької діяльності ? фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи ? підприємця. Для внесення до Єдиного державного реєстру такого запису підприємець подає особисто або через уповноважену особу такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою ? підприємцем за її рішенням;
довідку відповідного територіального органу Міндоходів України про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів;
довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.

Згідно з пп. 11.7.3 п. 11.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок №1588), довідка про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП є дійсною протягом двох місяців від дня її реєстрації в територіальному органі Міністерства доходів та зборів України.

Згідно з пп. 11.7.4 п. 11.7 Порядку № 1588 після завершення строку дії довідки за формою № 22-ОПП повторна довідка видається територіальним органом Міністерства доходів та зборів України протягом місяця від дня отримання звернення платника податків про зміну довідки.

До речі, у випадку повторного звернення щодо видачі довідки за рішенням керівника територіального органу Міндоходів може бути призначено ще одну документальну позапланову перевірку за період, що минув від дати закінчення попередньої перевірки.

Отримавши довідку за формою № 22-ОПП, її слід надати державному реєстратору, інакше платник податку вважається не знятим з обліку та зобов’язаний згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України 2755-УІ (далі – ПКУ) за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, який ним сплачується. Такий обов’язок виникає безвідносно до факту провадження господарської діяльності.

Відповідно до ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, на якого протягом року було накладено штраф за таке порушення, призводять до штрафних санкцій у сумі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, до проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи ? підприємця така особа не втрачає статусу платника податків, не знята з обліку в органі Міністерства доходів та зборів України та зобов’язана дотримуватися вимог податкового законодавства.

Джерело: DeVisu

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru