На даний момент 23 гостей на сайті

О.А. Герасимчук про стан бізнесу в період карантину

e-mail Друк PDF

25 травня 2020р. я була запрошена до дискусії  на програму  «Добрий вечір», місцеве телебачення. Темою для обговорення стали нововведення  для бізнесу в українському законодавстві під час карантину та як Миколаївський бізнес виживає в умовах вимушених обмежень.

Обговорили скандальний  закон №466, який президент підписав 21 травня поточного року і який ввів в шок не тільки бізнес, а і самих податківців. Цей закон значно розширює повноваження податківців та суттєво посилює відповідальність платників податків за, навіть, незначні  порушення. І що дуже прикро, всі ці зміни запроваджені в період розгортання світової економічної кризи, період коли очікується не прогнозовано велике згортання та закриття  бізнесу.

Миколаївський бізнес, як і весь бізнес України, дуже потерпає від карантинних обмежень, які вже  третій місяць поспіль тримають його взаперті. Є дуже велике питання, чи зможе хтось прорахувати реальні збитки бізнесу?  Думаю - ні.  Незважаючи на те, що на державному рівні в квітні було прийнято низку рішень на підтримку бізнесу: скасована вимога сплачувати ЕСВ, земельний податок, надається допомога найманим працівникам тих роботодавців, що змушені були зупинити діяльність, надавалась допомога підприємцям, які мають дітей віком до 10 років, прийнято рішення щодо скасування орендних платежів за використання комунального майна, рекомендовано  зменшити нарахування орендної плати для підприємців, що працюють на ринках.  Але, на превеликий жаль, місцеві депутати та чиновники навіть не поворухнулися хоча б щось  зробити  для бізнесу: так і не зібралися на сесію, щоб проголосувати за пропозиції від уряду по скасуванню нарахованих платежів за використання комунального майна, не проведено жодної зустрічі з директорами ринків, щоб дійти до єдиної позиції на скільки зменшити навантаження на підприємців-"риночників", найбільш уразливої частини підприємців. В цьому питанні була повна вакханалія, хто що хотів те і робив - хтось брав платежі тільки за охорону і утримання території в належному стані, хтось брав 50% від розміру орендної плати, а хтось так і не знижував розмір орендних платежів.

Вважаю, великою помилкою влади стало повне закриття ринків. Сільгоспвиробники отримали величезні збитки, оскільки не мали змоги куди збувати продукцію, хоча для того, щоб  її виростити несли значні затрати. Дуже боляче було дивитись на ті кадри, які проказували центральні телеканали як тонни гарної, якісної продукції вивозились на смітники, виливалось на землю молоко, а в цей час жителі  міста купували овочі привезені з-за кордону та молоко розведене з порошку.

Більше місяця в стінах міської ради не розглядається моє звернення, як голови обласної профспілки працівників МСБ Герасимчук О.,  знизити ставки єдиного податку до 0% на період карантину,  як це зробили в багатьох областях України. Не пішла влада і на зустріч нашим виробникам - легкої промисловості, сільгоспвиробникам. Це нонсенс, щоб за наші сплачені до місцевого бюджету податки фінансувалось виготовлення масок для наших лікарів підприємцю з Київської області та ще й по ціні продажу майже в два рази дорожче, ніж виготовляли наші виробники. Дуже, дуже прикро. Але маємо, що маємо. До місцевих виборів залишилось дуже мало часу....., а нам, бізнесу,  є над чим подумати.

Більш детально про обговорення  дивіться відео за посиланням http://proforg.mk.ua/gerasimchuk-o.-a.-v-programi-dobriy-vechir.html

Глова профспілки Олена Герасимчук

Останнє оновлення ( Середа, 27 травня 2020, 06:29 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru