На даний момент 61 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Регіональні новини Нова нормативна оцінка землі може стати вагомим ресурсом для належного наповнення бюджету, - мер Миколаєва

Нова нормативна оцінка землі може стати вагомим ресурсом для належного наповнення бюджету, - мер Миколаєва

e-mail Друк PDF

Мери українських і місцевих міст вже висловлювали занепокоєння щодо недостатніх параметрів їх бюджетів, визначених Мінфіном у проекті закону про держбюджет 2012 року. За більш докладними коментарями ми звернулися до керівника регіонального відділення АМУ, миколаївського міського голови Володимира Чайки.

- Дійсно, у вівторок ми провели нараду членів регіонального відділення Асоціації міст України. І думка більшості - нас не хочуть чути. Ми розраховували на більш сприятливі параметри міського бюджету. Ми провели нараду для начальників фінансових управлінь, щоб вони виробили необхідні рекомендації, як чинити в такій ситуації.

Сподіваємося, що наступного тижня мерам вдасться зустрітися з губернатором.

- Плановане фінансування яких статей не влаштовує мерів?

- Та практично всі основні статті фінансуються на 93-96%. У проекті бюджету Миколаєва радує тільки стаття на фінансування культурної сфери - 138%. Але це природно, тому що ми взяли з державної власності в комунальну такі витратні об'єкти, як «Молодіжний» (колишній ДК «Зоря»), Будинок офіцерів флоту та інші.

Дуже проблемним може стати утримання спортивних споруд та шкіл: нам виділяють на цю сферу тільки 26% від необхідного.

Складна ситуації й з фінансуванням органів управління міської влади - 46% від необхідного. Це означає, що ми будемо повинні скоротити 70-80 фахівців міськвиконкому.

Тому нам доведеться «стискувати» витрати в усіх сферах, якщо ми не зробимо кроки, спрямовані на поповнення міського бюджету.

- Наприклад, які кроки?

- Наприклад, депутатському корпусу потрібно зважитися на зміну грошової нормативної оцінки міської землі. Депутати кажуть, що підвищення оцінки згубить малий бізнес. Але в іншому випадку постраждають усі, тому що ми не можемо належним чином забезпечити дитячі садки і школи, медичні установи, соціальні служби, те, що зачіпає інтереси більшості нашої громади. Не вистачає на утримання шкіл, створюються опікунські ради та батькам зі своєї кишені доводиться покривати відсутні кошти бюджету. Так що, це все ланки одного ланцюга. Значним резервом залишається і легалізація робочих місць, виведення підприємств з «тіні».

Ми також розраховуємо, що якісь поправки вдасться внести за результатами 9-ти місяців року або за підсумками року, на це розраховує і Асоціація міст.

За матеріалами www.mk.mk.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru