На даний момент 82 гостей на сайті

Нюанси при знятті з обліку юридичної особи

e-mail Друк PDF
Якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, орган ДПС приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів і закінчення законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов’язань такого платника податків та його відокремлених підрозділів у разі встановлення факту відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи ДПС, орган ДПС складає довідку за ф. №22-ОПП.

Довідка №22-ОПП видається за умови виконання таких вимог:

— наявності повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого платника податків;

— повернення до органу ДПС оригіналів документів, що видані платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за ф. №4-ОПП, інші довідки тощо) та підлягають поверненню згідно із законодавством, а також засвідчені копії цих документів, якщо такі видавались;

— надання до органу ДПС копії ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу, складеного комісією з припинення платника податків;

— відсутність об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткування.

Така довідка надсилається відповідальній особі платника податків за поштовою адресою, зазначеною в заяві за ф. №8-ОПП. За зверненням комісії з припинення (ліквідаційної комісії), ліквідатора, платника податків (фізичної особи), іншої особи, яку за даними Єдиного державного реєстру (згідно з рішенням про припинення) призначено відповідальною за проведення процедур припинення платника податків, довідку за ф. №22-ОПП може бути видано такій особі безпосередньо в органі ДПС, але не пізніше третього робочого дня, наступного за днем реєстрації довідки у цьому органі. Після закінчення триденного строку довідка надсилається поштою.

Довідку про відсутність заборгованості за ф. №22-ОПП юридична особа або фізична особа — підприємець надає державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця.

За матеріалами відділу контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПА у Тернопільській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru