На даний момент 208 гостей на сайті

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на потужностях з вирощування, утримання, забою, переробки і обігу тварин та виробництва харчових продуктів

e-mail Друк PDF

Мета методичних рекомендацій

  1. Ці методичні рекомендації підготовлено з метою:

-  недопущення порушень в роботі та/або тимчасового зупинення потужностей з вирощування, утримання, забою, переробки і обігу тварин та виробництва харчових продуктів (надалі – потужності), внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19;

-  вжиття операторами ринку та операторами потужностей (надалі – операторами) додаткових заходів для підтримки цілісності харчових ланцюгів і забезпечення безперебійного постачання безпечних харчових продуктів кінцевим споживачам в умовах поширення COVID-19.

2. Ці методичні рекомендації покликані надати операторам більше інформації і інструкцій щодо їх можливих дій в умовах поширення COVID19, спричиненого коронавірусом.

3. Ці методичні рекомендації ґрунтуються на рекомендаціях ВООЗ «COVID-19 та безпека харчових продуктів: Керівництво для харчових підприємств».

6. Ці методичні рекомендації не претендують на абсолютну повноту і всебічність використання ЗІЗ, миття та дезінфекція рук

19. Персонал може використовувати рукавички, але їх потрібно міняти відповідно до встановленої оператором частоти або у визначених ним випадках.

20. Персонал повинен:

знати, що коронавірус може потрапити на рукавички так само, як і на шкіру рук;

знати, що носіння рукавичок може сприяти накопиченню бактерій безпосередньо на шкірі рук (під рукавичками);

уникати під час носіння рукавичок дотику до носу, рота та очей.

21. Зняття одноразових рукавичок може призвести до потрапляння вірусу на шкіру рук.

22. Необхідно мити руки кожен раз:

при заміні рукавичок;

після зняття рукавичок;

до та після виконання робочих процесів;

до та після перебування біля тварин або їх обслуговування.

23. Рукавички потрібно міняти після дій, які не пов’язані з поводження з харчовими продуктами, наприклад, після відкривання / закривання дверей вручну, після спорожнення смітників тощо.

24. Рукавички не слід використовувати в якості заміни (альтернативи) миттю рук.

25. Оператори повинні забезпечити:

наявність належних санітарних пристосувань та засобів для миття рук (рукомийники, мило, одноразові рушники / серветки тощо);

миття рук персоналом відповідно до встановленої інструкції;

26. Звичайне мило та тепла проточна вода є достатніми засобами для миття рук.

27. Дезінфікуючі засоби для рук можна використовувати як додатковий засіб, але це жодним чином не повинно замінювати миття рук з милом.

28. На пропускному пункті, при вході у виробничі приміщення та їдальні, на виході з туалетних кімнат тощо повинні встановлюватися ємності з антисептиком для обробки рук, а поруч з ними розміщуватися відповідні інструкції з їх використання.

29. Для персоналу без симптомів COVID-19, носіння маски не є обов’язковим (крім місць підвищеного ризику, де виробляються готові до вживання харчові продукти, в яких використання ЗІЗ є обов’язковим).

34. Носіння одноразових рукавичок здатне створити помилкове відчуття безпеки і призвести до зниження частоти миття рук персоналу нижче необхідного рівня, що є неприпустимим.

Неправильне використання масок, використання дезінфікуючих засобів для рук тощо також здатне створити помилкове відчуття безпеки, що може призвести до нехтування іншими необхідними профілактичними заходами, що також є неприпустимим.

Поряд з вищенаведеними  рекомендаціями, існує ще інша думка щодо носіння рукавичок і не тільки під час карантину.

Почему одноразовые перчатки не защищают от коронавируса

Резиновые перчатки многие рассматривают как одно из средств защиты от заражения коронавирусом. Ответ на вопрос о том, защищают ли от коронавируса перчатки, скорее, отрицательный. Так с чем же связаны эти сомнения?

Специалисты говорят, что ношение масок и перчаток может принести больше вреда, чем пользы.

Защита лишь на короткое время

Хотя врачи и весь медицинский персонал в своей работе обязательно использует одноразовые перчатки, они защищают руки лишь от грубых загрязнений - к примеру, крови и других биологических жидкостей. Защиту же от бактерий и вирусов перчатки обеспечивают лишь на очень короткое время.

Все дело в том, что перчатки изготовлены из пористого материала. Поэтому чем дольше вы их носите, тем легче патогенные микроорганизмы могут проникнуть внутрь. Это одна из причин, по которой врачи после использования одноразовых перчаток тщательно моют и дезинфицируют руки.

Обманчивое ощущение стерильности

Одноразовые перчатки из винила, латекса или нитрила создают ощущение стерильности, однако это впечатление крайне обманчиво. В то время как многие люди, надев перчатки, более тщательно следят за тем, чтобы не дотрагиваться до лица, они все равно довольно часто это ненароком делают.

Более того, врачи предупреждают, что ношение перчаток может даже увеличить риск заражения. В одноразовых перчатках кожа начинает очень быстро потеть. А теплый и влажный климат - идеальная среда для бактерий и вирусов всех видов.

Немецкий врач-терапевт Марк Ханефельд (Marc Hanefeld) в Twitter и Facebook призывает население перестать носить медицинские перчатки в быту. "В теплой и влажной среде под перчаткой бактерии охотно размножаются. Самое позднее после снятия перчаток у вас на руках образуется настоящая клоака, с чем вас и поздравляю", - написал Ханефельд.

В перчатках легче заразиться вирусом?

Похожего мнения придерживается и пульмонолог Йенс Мэтью (Jens Mathews). В интервью немецкой медиакомпании SWR он заявил, что перчатки не только не защищают от заражения коронавирусом, но даже могут этому способствовать. "За очень короткое время одноразовая перчатка собирает на своей поверхности гораздо больше бактерий, чем недавно вымытая рука", - поясняет врач.

Глава Австрийского общества по инфекционному контролю (ÖGKH) Оян Ассадиан уже на протяжении многих лет предостерегает людей от нецелесообразного использования медицинских перчаток.

"Я бы вообще не рекомендовал людям без знаний в области медицины носить одноразовые перчатки в быту. Требуются определенные знания и тренировка, чтобы при снятии одноразовых перчаток приставшие к ним микроорганизмы там и оставались, а не оказывались бы потом на руках, запястьях или рукавах верхней одежды", - объясняет инфекционист в интервью онлайн-журналу pflegen-online.de

Поэтому, если вы хотите защитить от коронавируса себя и своих близких, нужно придерживаться традиционных профилактических мер - тщательно мыть руки с мылом и по возможности воздерживаться от посещения общественных мест. А надевать одноразовые перчатки при походе в магазин уж точно не стоит.

Рекомендует ли ВОЗ повседневное ношение масок здоровым людям в условиях вспышки 2019-nCoV?

Нет. ВОЗ не рекомендует людям, у которых отсутствуют симптомы заболевания (т.е. респираторные симптомы), носить медицинские маски, поскольку на данный момент свидетельств того, что систематическое использование медицинских масок здоровыми людьми позволяет предотвратить передачу вируса 2019-nCoV, нет. Маски рекомендуется использовать негоспитализированным лицам с симптомами заболевания. Неправильное и чрезмерное использование медицинских масок может привести к их серьезному дефициту, в результате чего масок будет не хватать тем, кому их действительно необходимо носить.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 травня 2020, 07:07 )

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru