На даний момент 148 гостей на сайті

Маєте 8 та більше основних працівників за 2019 рік? Зареєструйтеся до 1 лютого у Фонді інвалідів

e-mail Друк PDF
Хто з роботодавців має обов’язково зареєструватися в Фонді інвалідів? Чи потрібно при цьому подавати якісь документи? Що буде за нереєстрацію?

Хто має зареєструватися у Фонді інвалідів?

За ст. 19 Закону про захист інвалідів і Порядком №70, роботодавці, у яких кількість працівників за основним місцем становить 8 і більше, зобов’язані зареєструватися у відділенні Фонду за місцем державної реєстрації до 1 лютого, що настає за роком створення чи збільшення кількості працюючих.

Зауважимо, що новостворені роботодавці мають реєструватися в Фонді не одразу. Якщо кількість працівників за основним місцем роботи в них збільшилася до 8 і більше, вони реєструються до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Варто також згадати про лист Фонду від 25.09.2013 р. №1/6-296/09, у якому він роз’яснює: роботодавець зобов'язаний зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року, якщо у попередньому році кількість основних працюючих збільшилася до восьми і більше осіб. Тобто останнім днем для реєстрації є 31 січня. Проте за реєстрацію 1 лютого, а не 31 січня, наслідків не буде виникати.

Отже, як юридичні, так і фізичні особи, які є роботодавцями не менш ніж 8 осіб (і для них це є основним місцем роботи), повинні бути зареєстровані у Фонді інвалідів. І подбати про таку реєстрацію вони мають самостійно.

Як зареєструватися?

На сьогодні це можна зробити особисто у відділенні Фонду або поштою.

Реєстрація провадиться безоплатно.

Для цього роботодавцям слід подати такі документи:

  • заяву за формою, затвердженою Наказом № 98;
  • копію довідки про включення в реєстр неприбуткових установ, виданої податковим органом (для бюджетних установ);
  • відомості про відокремлені підрозділи за формою, затвердженою Наказом №98 (в разі їх наявності).

На практиці (хоча цього і немає у Порядку №70) до зазначеного переліку додають і  виписку/витяг із ЄДР (або їх копію). Звісно, якщо подаються копії, фахівці Фонду можуть вимагати оригінали документів для звіряння, тож їх треба мати із собою під час подання заяви. А якщо відбувається подача заяви поштою, копії документів слід завірити нотаріально (ось це вже пряма вимога Порядку №70).

В електронному вигляді подати документи до Фонду, на жаль, поки що не вийде.

Якою буде дата реєстрації?

Дата реєстрації у відділенні Фонду - це дата подання документів. А у разі надсилання поштою – це дата на поштовому штемпелі.

Це важливо, адже подати Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів роботодавці можуть тільки після реєстрації у Фонді інвалідів.

Відповідальність

За несвоєчасну реєстрацію у Фонді інвалідів штрафу немає. Але без реєстрації у Фонді інвалідів не можна подати звіт. А за неподання звіту передбачений адмінштраф  від 10 до 20 н.м.д.г. (170-340 грн). Про це роз’яснювали фахівці Фонду.
За невиконання нормативу працевлаштування інвалідів роботодавці мають щороку сплачувати Фонду інвалідів адміністративно-господарські санкції в таких розмірах:
  • для роботодавців з працівниками від 16 осіб  - в розмірі середньої річної зарплати за кожне робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте ним;
  • для роботодавців з працівниками від 8 до 15 осіб  - в розмірі половини середньої річної зарплати за робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте ним.

***

Автор:  Русанова Ганна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru