На даний момент 391 гостей на сайті

«Кримінальне правопорушення» замість «злочину»: ПКУ та МКУ підкоригують

e-mail Друк PDF
Прем'єр-міністр України О. Гончарук зареєстрував у Раді два законопроекти зі змінами до ПКУ та МКУ у зв'язку з прийняттям Закону щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень

Законом №2617-VІІІ запроваджено поняття «кримінальні правопорушення». До кримінальних правопорушень віднесено усі кримінально-карані діяння, які поділяються на злочини та кримінальні проступки. Таким чином, змінами до законодавства про кримінальну відповідальність термін «злочин» замінено терміном «кримінальні правопорушення» у відповідних випадках.

З огляду на це, виникла потреба внести відповідні зміни до Податкового та Митного кодексів.

З огляду на це, 21 листопада 2019 року Прем'єр-міністр України О. Гончарук зареєстрував у Раді два законопроекти:

  • №2485 "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень";

  • №2486 "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень".

Цими проектами у ПКУ та МКУ слова «злочин», «злочинних посягань» замінюються відповідно словами «кримінальне правопорушення» та «кримінальних протиправних посягань».

У разі прийняття, ці Закони наберуть чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше набрання чинності Законом №2617-VIII.

Автор:
Волос Наталія

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru