На даний момент 70 гостей на сайті

Коли при переказі коштів та застосуванні ПТКС потрібен РРО?

e-mail Друк PDF
Чи обов’язково застосовувати РРО, якщо кошти перераховуються за допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС)?

ДФС направила запит до НБУ з проханням роз’яснити, чи обов’язкове застосування РРО, якщо кошти перераховуються за допомогою ПТКС. Відповідь НБУ надана у їхньому листі від 29.01.2019 р. №57-0007/5109.

В ньому фахівці НБУ вказали, що внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (до яких згідно з п. 1.32-2 Закону №2346 належить і ПТКС), відповідно до п. 21.1 Закону є одним зі шляхів ініціювання переказу коштів.

До того ж за нормами Закону про фінансові послуги діяльність з переказу коштів є фінансовою послугою.

На підставі цього податківці вважають, що надання можливості користувачам ініціювати переказ коштів (у тому числі за допомогою ПТКС) є наданням послуги з переказу коштів.

При цьому під час надання послуги з переказу коштів надавачі такої послуги, зазвичай, отримують за це відповідну комісійну винагороду.

Висновок НБУ такий: «Зважаючи на визначення РРО, норми п. 3 ст. 3, п. 2 ст. 9 Закону про РРО під час здійснення операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС (за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів) мають застосовуватися РРО».

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru