На даний момент 163 гостей на сайті

КОЛЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ: ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2019 РІК

e-mail Друк PDF

27 лютого 2020  відбулося  засідання колегії Управління Держпраці у Миколаївській  області щодо підбиття підсумків роботи за 2019 рік.

На початку засідання начальник Управління Держпраці у Миколаївській області Юрій Козловський визначив ключові показники роботи на поточний рік та  відзначив про необхідність оновлення підходів досягнення, поставлених перед Управлінням завдань, за результатами аналізу діяльності 2019 року. Він акцентував увагу на важливість винесення рішень колегії з огляду на забезпечення вжиття заходів зниження рівня корупційних ризиків. Так, попередження корупційних чинників має відбуватися на початку організації роботи щодо досягнення показників ефективності.

Визначаючи результати роботи щодо контролю додержання законодавства про працю, на засіданні відзначено позитивну тенденцію 2019 року щодо збільшення фіксації фактів належного оформлення трудових відносин, водночас як і збільшення осіб, заробітна плата яким виплачується у розмірі більше ніж мінімальний. Також, повідомлено, що за результатами роботи у 2019 році на Миколаївщині виявлено 34 роботодавці, які використовували працю неоформлених працівників, із них 23 роботодавці, які використовували найману працю без укладання трудових договорів та 11 – на підставі цивільного договору, який має ознаки трудових договорів. Відповідно виявлено 578 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин. За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи Управління укладено трудові договори  з 6531 особою.

Членів колегії проінформовано про те, що у 2019 році на предмет дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки  проведено 355 перевірок суб’єктів господарювання, у тому числі 293 планових, 62 позапланових. За результатами перевірок виявлено 7125 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці, лева частина яких (5522) -  порушення організаційного характеру.

Доповідачі повідомили про роботу проведену з суб’єктами господарювання щодо забезпечення належної експлуатації машин, механізмів, устаткування та виконання робіт, у тому числі  підвищеної небезпеки. Зокрема відзначено, що за порушення додержання законодавства з питань охорони праці  до адміністративної відповідальності притягнуто 317 осіб, у тому числі 238 керівників підприємств.

Під час засідання звернули увагу на роботу, яка здійснювалася у напрямку недопущення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті, а саме через: семінари, наради, надання консультацій. Актуальність заходів викликана 2 аваріями 2019 року та              4 аваріями 2018 року, причинами яких була неналежна експлуатація систем газопостачання в побуті.

Посадовими особами Управління повідомлено про суттєві порушення законодавства з питань медичного та санітарно-побутового забезпечення працюючих, у тому числі щодо забезпечення  спецодягом, спецвзуттям  та іншими засобами  індивідуального захисту.

Водночас,  під час перевірок на підприємствах області фіксуються численні порушення у питаннях  організації та проведення профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій, а у медичних закладах - формування складу комісій з проведення медичних оглядів.

Присутнім  повідомлено про проблему сьогодення Миколаївщини  - відсутність лікаря-профпатолога, та про заходи фахівців Управління, направленні на її вирішення, -  винесення пропозицій  до Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації щодо сприяння  розв’язанню  питання щодо проведення атестації лікаря з отриманням  відповідного сертифікату.

Наприкінці засідання керівництвом Управління наголошено на тому, що 2020 рік ставить перед фахівцями Управління чимало викликів – збільшення повноважень щодо детінізації зайнятості та, відповідно, оновлення   підходів до досягнення показників результативності роботи. Посадові особи Управління мають прикладати максимум зусиль для формування на Миколаївщині доброчесних відносин між працівниками та роботодавцями, не допускати корупційні зловживання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru