Кожен роботодавець зобов’язаний мати правила внутрішнього розпорядку

Середа, 12 червня 2019, 08:32
Друк

За відсутність цього документу Держпраці може накласти штраф до 1700 грн

Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю. Про це нагадали в Управлінні Держпраці у Кіровоградській області.

Правила внутрішнього трудового розпорядку - це локальний нормативний акт, який забезпечує правове регулювання трудових відносин на підприємстві, організацію його діяльності, визначає взаємні права та обов'язки адміністрації та працівників. Дія цього документа поширюється на всіх працівників підприємства, незалежно від виду трудового договору, виконуваної роботи, посади та інших умов.

В Держпраці зазначають, що такі правила необхідно скласти у письмовій формі, оскільки вони вважаються документом з організації процесів управління.

Більш того, стаття 29 КЗоТ прямо вимагає, щоб до початку роботи за трудовим договором роботодавець ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

За відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн).

Джерело