На даний момент 86 гостей на сайті

Кабмін підготував зміни для ФОПів-загальносистемників, які одночасно працюють за трудовими договорами

e-mail Друк PDF

Нагадуємо, з 1 січня 2021 року мають запрацювати положення Закону № 592-IX, яким внесено зміни до порядку сплати ЄСВ підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які одночасно працюють за трудовими договорами. Законом передбачено, що підприємці (незалежно від обраної системи оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, звільняються від сплати "за себе" ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Урядовим законопроєктом № 4101 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" пропонується врегулювати питання сплати ЄСВ зазначеними особами.

Проєктом передбачено, що у разі, якщо підприємцями-загальносистеминиками або особами, які провадять незалежну професійну діяльність, в окремому місяці звітного періоду отримано дохід (прибуток) від провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, який перевищує дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи, розмір якої не перевищує максимальну базу нарахування єдиного внеску, такі особи повинні самостійно визначити базу нарахування ЄСВ з сум такого перевищення та в межах максимальної бази нарахування ЄСВ, яка застосовується для загальної суми доходів, отриманих у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи, доходів (прибутку) від провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, здійснити доплату ЄСВ із суми такого перевищення у строки, визначені статтею 9 цього Закону.

У разі якщо такими особами в окремому місяці звітного періоду отримано дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи, розмір якої дорівнює або перевищує максимальну базу нарахування єдиного внеску, доплата єдиного внеску з доходу (прибутку) від провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, який перевищує дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи, не здійснюється.

Зазначені зміни не стосуються ФОП - платників єдиного податку. Єдинники, які одночасно працюють за трудовим договором, з 2021 року зможуть не сплачувати ЄСВ "за себе" за умови сплати роботодавцем ЄСВ в розмірі не нижче мінімального страхового внеску.

Джерело

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru