На даний момент 30 гостей на сайті

Кабмін керуватиме ДФС напряму, без участі Мінфіну: підсумки закритого засідання

e-mail Друк PDF

За інформацією зі ЗМІ, 23 травня на закритому засіданні КМУ було проголосовано підпорядкування ДФС напряму Уряду. Втім, слід дочекатися опублікування офіційного документу від Кабміну

Про подробиці закритого засідання Уряду першими повідомили кореспонденти «Дзеркала тижня». Пізніше частину зазначеної інформації підтвердили «Інтерфакс» і «Економічна правда».  А далі новина почала поширюватися. І вона є настільки важливою, що ми вирішили розповісти про неї зараз, ще до офіційних заяв.

Не будемо зараз заглиблюватися в існуючий (чи не існуючий) конфлікт між гілками влади. Як би там не було, на цьому засіданні КМУ прийняв, принаймні, два сенсаційні рішення.

По-перше, Мінфін було виключено з числа тих, хто узгоджує документи, що передаються на розгляд Кабміну. Як зазначає «Дзеркало тижня»: «На сьогодні день будь-які проекти актів Кабміну повинні бути узгоджені не тільки всіма зацікавленими сторонами, а й Мін'юстом, Мінекономрозвитку та Мінфіном. Це правильно, адже згідно з Бюджетним кодексом будь-які витрати з держбюджету і рішення, що впливають на бюджетну стабільність, повинні узгоджуватися з центральним фінансовим відомством.

Прийняті в минулу середу зміни регламенту в даному випадку не дозволять Мінфіну контролювати (і при необхідності блокувати) вирішення інших відомств про виділення коштів або зміні бюджетних програм. Тепер думки Мінфіну просто будуть брати до уваги. Звичайно, прямі зміни держбюджету все ще будуть узгоджуватися з Міністерством фінансів, але ось зміни всередині бюджетних програм - вже ні».

По-друге, ДФС було передано з підпорядкування від Мінфіну до самого Кабміну.

По-третє, разом з цим говориться про не проголосоване, але заявлене Гройсманом рішення – про звільнення самого міністра фінансів Данилюка. (За іншою версією - проголосоване, але не оприлюнене). Хто стане виконувати обов'язки Міністра фінансів наразі не відомо. Але є думка, що у Президента та голови Уряду є свої кандидатури: перший зам Данилюка Оксана Макарова і голова комітету ВР Ніна Южаніна відповідно. Про це також розповідало Дзеркало тижня.

Також повідомляється, що Мінфін готовий до адміністративного оскарження зазначених рішень.

***

Ми стежимо за розвитком подій. Як тільки буде з’являтися нова інформація - обов’язково про це повідомимо!

Автор:
Бикова Ганна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru