На даний момент 144 гостей на сайті

 

Головна Новини || В законодавстві Статті Які документи повинна надати ФОП для укладання з нею договору: свідоцтво про держреєстрацію, виписку, надану держреєстратором, чи витяг із держреєстру, або ж всі ці документи?

Які документи повинна надати ФОП для укладання з нею договору: свідоцтво про держреєстрацію, виписку, надану держреєстратором, чи витяг із держреєстру, або ж всі ці документи?

e-mail Друк PDF

Відповідно до п. 177.8 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ.

Щодо фізичної особи – підприємця, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, то згідно з пп. 165.1.36, п. 292.9 та пп. 2 п. 297.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок. При цьому підтвердження його статусу податковим законодавством не вимагається.

Як повідомили податківці, розпорядженням ДПСУ від 26.07.2012 р. № 148-р затверджено Регламент функціонування програмного сервісу «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» на веб-сайті ДПС України. Суб’єкти господарювання за допомогою цього сервісу можуть впевнитись в тому, що свідоцтво платника єдиного податку їх контрагента не анульовано. Зазначений програмний сервіс знаходиться на веб-сайті ДПСУ (sta.gov.ua) в рухомому меню «Головна/Перевірка свідоцтва платника єдиного податку».

Інша річ, коли йдеться про укладання договору з підприємцем – виконавцем робіт (надавачем послуг), незалежно від того, на якій системі оподаткування він перебуває. У такому разі слід враховувати норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).

Отже, для уникнення подвійного оподаткування та нарахування і сплати єдиного соціального внеску підприємству доцільно попросити у підприємця (або отримати самостійно) витяг з ЄДР. Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців затверджено наказом Мін’юсту від 14.12.2012 р. № 1846/5.

У витязі (розширеної форми), сформованому на дату, визначену запитувачем у запиті, зазначаються відомості щодо фізичної особи – підприємця, зокрема:

– прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи;

– місце проживання;

– види діяльності;

– дата і номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

– дата і номер запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем, підстава для його внесення тощо.


Ольга Пономаренко
ТОВ АФ «Профі-Аудит»

Коментарі  

 
0 #1 profile 02.11.2018 14:14
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru