Як платнику податків перевестися на обслуговування з одного органу ДПС до іншого

Четвер, 22 грудня 2011, 15:36
Друк
Підставою для переведення на обслуговування платника податків з одного органу ДПС до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) платника, пов’язаною зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін.

Процедури переведення платника податків розпочинаються та проводяться органами ДПС при надходженні хоча б одного з таких документів:

— відомостей держреєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

— заяви за ф. №1-ОПП або за ф. №5-ОПП із позначкою «Перереєстрація» та копії свідоцтва про держреєстрацію (витягу з Єдиного державного реєстру — для відокремлених підрозділів), поданих платником податків до органу ДПС за новим місцезнаходженням.

Платники податків зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, подати до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) заяву за ф. №1-ОПП або за ф. №5-ОПП.

У разі отримання органом ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків документів або відомостей про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків такий орган протягом десяти робочих днів з дня отримання документів або відомостей направляє до органу ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) інформаційний лист та копії таких документів або відомостей.

В органі ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до:

— закінчення поточного бюджетного року у разі реєстрації зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків, якими згідно з частиною восьмою статті 45 Бюджетного кодексу України сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду;

— закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов’язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та орган ДПС уже повідомив платника податків про її проведення;

— повернення надміру сплачених платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи ДПС, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, і термін повернення переплати чи відшкодування настав;

— закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов’язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов’язань та спливу місячного строку після закінчення процедур адміністративного оскарження, якщо внаслідок таких процедур органами ДПС прийнято рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків.

ДПА у Херсонській області