На даний момент 141 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

ідеологія "канікул"

e-mail Друк PDF

Експерти Держкомпідприємництва розробляють ідеологію законопроекту "Про кредитні канікули"

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський розпорядився підготувати законопроект «Про призупинення заборгованості малих та середніх суб’єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами». «Як і обіцяв раніше, доручив фахівцям Комітету розробити законопроект, що надасть можливість заморозити борги малих та середніх підприємців, що допоможе їм пережити кризовий період».

За словами Бродського, за основу було взято витяг із італійського закону, що вже довів свою ефективність в Італії.

Згідно з проектом, позичальники - суб’єкти малого та середнього підприємництва, які отримали кредити в банках, інших фінансових установах, мають право вимагати призупинення помісячних виплат суми основного боргу за кредитним договором .

Призупиненню підлягають помісячні виплати тіла кредиту, а сам термін сплати кредиту пролонгується на період кредитних канікул. При цьому банк не має права нараховувати додаткових комісій позичальнику та підвищувати кредитну ставку.

Бродський наполіг, що в законопроекті мають бути чітко вказані підстави, за якими банк може відмовити у призупиненні кредитних виплат, а також прописані групи позичальників, котрі мають право скористатися режимом кредитних канікул. Зокрема, це можуть бути підприємці, котрі не сплачували платежі за кредитом (частково чи повністю) протягом не більше ніж 180 банківських днів на дату подання позичальником заяви.

На думку Голови держкомітету, негайне ухвалення такого документу призведе до покращення фінансового стану малого та середнього бізнесу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru